Strona główna » Zborczyce

Kominiarz Zborczyce

Kompleksowe usługi kominiarskie w miejscowości Zborczyce obok Wieliczki i w okolicy. W kryzysowych zdarzeniach całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Zborczyce do usług.

Oferta Usług Kominiarskich – Zborczyce i małopolska

Oferujemy prace kominiarskie o szerokim zakresie. Czyszczenie przewodów kominowych, udrażnianie zatkanych przez gniazda i przez gruz. Zabezpieczanie wylotów kominów przed powtórnym zatkaniem ptasimi gniazdami za pomocą specjalistycznych kratek ciętych laserowo z jednego kawałka blachy nierdzewnej. Ich konstrukcja nie zmniejsza ciągu w kominach, co jest prawie zawsze obserwowalne w kratach dostępnych w marketach. Posiadamy wersję z filtrem przeciw insektom z włókna szklanego. Montujemy nasady kominowe, które mają za zadanie wzmacniać ciągi w kominach i przeciwdziałać wracaniu powietrza z nad dachu przez kanały kominów – czyli ciąg wsteczny. Czyścimy mechaniczne kanały kominów, zdzieramy ze ścianek przewodów kominowych poprzyklejaną smołę, czyli sadzę szklistą.

Montujemy stalowe wkłady kominowe, których zadaniem jest uszczelnić kanały kominowe i zabezpieczyć przed niszczycielskim wpływem kwasów zawartych w kondensacie z kotłów gazowych. Instalujemy w kominy rury stalowe jedno i dwuścienne. Montujemy ocieplone kominy zewnętrzne, przybudowane do ścian budynków. W przewody kominowe o nieregularnych kształtach i ze skosami proponujemy wkłady elastyczne ze stali nierdzewnej kwasoodpornej, lub rękawy aluminiowe typu „Alufol„. Obszerne informacje w temacie nierdzewnych systemów kominowych dostępne są pod adresem: www.stalowy-komin.pl.

Wypisujemy protokoły i opinie kominiarskie: odbiór stanu surowego, opinie do gazowniodbiory końcowe budynku, ekspertyzy kominiarskie, inwentaryzacje kanałów kominów, oraz okresowe przeglądy do ubezpieczenia nieruchomościokresowe przeglądy kominiarskie i gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie kominiarz – gazownik taniej).

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Zborczyce

Dla  kominiarzy naszego Zakładu kominiarskiego ważna jest wysoka jakość usług, zrównoważona możliwie przystępną ceną. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Czasem standardowe metody nie skutkują w danym przypadku. Nie zostawiamy  wówczas nikogo bez udzielenia pomocy. Zawsze doradzamy jak najlepiej, najszybciej i najniższym nakładem materialnym uzyskać to, po co nas wezwano. Szanujemy zdrowie i portfele naszych klientów. Nie narzucamy drogich metod, co czasem robią inni. Często najprostsze, najtańsze i najmniej inwazyjne sposoby są najlepsze.

Stawiamy na ciągły rozwój zaplecza. Oprócz tradycyjnych i sprawdzonych sposobów wykorzystujemy nowe zdobycze techniki, aby ustawicznie poprawiać jakość usług. Wynikiem tego nasi kominiarze praktycznie nie znają słowa „nie da się„. Jeśli nie doszło do uszkodzenia komina mechanicznie, każdy przewód można doprowadzić do pełnej sprawności bez wykuwania dziur w ścianach budynku i narażania klienta na zwiększone koszta.

W trakcie prac wykorzystujemy obraz z kamer kominowych. Pozwalają one „wejść” do wnętrza kominów i zdiagnozować jego stan, drożność oraz powód zatkania. Generator dymu wytwarza bardzo duże ilości nietoksycznej pary, szybko zapełnia ona kanały kominowe i wydostaje się ewentualnymi nieszczelnościami w ściankach komina. Prosto je wówczas wykryć. Zapałki i świece kominiarskie nie sprawdzają się tak dobrze.

Urządzenia detekcyjne i pomiarowe: anemometry, detektory nieszczelności gazu LPG, ziemnego i tlenku węgla CO (czadu) posiadają Świadectwa Kalibracji. Gwarantuje to skuteczną i szybszą diagnozę, oraz dokładniejsze usunięcie usterek w przewodach kominowych i instalacjach z gazem ziemnym.

W naszej firmie kominiarskiej współpracuje czterech mistrzów kominiarskich. Zapraszamy do korzystania z usług kompetentnego kominiarza na terenie miejscowości Zborczyce i w okolicy.