Strona główna » Węgrzce Wielkie

zatkany komin Kraków

Kominiarz Węgrzce Wielkie

Witamy na stronie Firmy Kominiarskiej „Jutrzenka”. Zajmujemy się kompleksowymi usługami kominiarskimi na terenie miejscowości Węgrzce Wielkie i okolic. W nagłych przypadkach prowadzimy całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Węgrzce Wielkie zawsze do usług.

Oferta Usług Kominiarskich – Węgrzce Wielkie i małopolska

Posiadamy pełną ofertę usług. Począwszy od czyszczenia i udrażniania przewodów kominowych z gniazd i z gruzu, oraz zabezpieczania wylotów kominów wentylacyjnych, spalinowych i dymowych przed ponownym zatkaniem przez nowe gniazda ptaków za pomocą specjalistycznych kratek kominowych ze stali nierdzewnej ciętej laserowo. Ich budowa nie ogranicza ciągu, czego nie można powiedzieć o kratkach dostępnym w marketach i sklepach. Posiadamy wersję kratek z filtrem wewnętrznym z włókna  szklanego przeciw insektom. Oferujemy siatki do zabezpieczania wylotów kominów ze stali nierdzewnej i ocynkowanej. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg i przeciwdziałające tak zwanej „cofce”, czyli ciągowi wstecznemu. Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej.

Montujemy stalowe systemy kominowe w celu uszczelnienia kanałów kominowych, zabezpieczenia przed działaniem kondensatu kotłów gazowych rurami jedno i dwuściennymi. Wykonujemy ocieplone kominy zewnętrzne. W przewody kominowe nieregularne, lub ze skosami proponujemy elastyczne wkłady kominowe ze stali nierdzewnej, odpornej na kwasowy koncentrat kotłów gazowych i olejowych. Podobne zastosowanie mają rękawy aluminiowe typu „Alufol” Szczegóły zastosowania i montażu stalowych wkładów kominowych dostępne są pod adresem: www.stalowy-komin.pl.

Wystawiamy opinie i protokoły kominiarskie: odbiór stanu surowego ze wskazaniemopinie do gazowniodbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje istniejących kanałów kominowych, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu nieruchomościokresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej).

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Węgrzce Wielkie

Dla dobra klientów nasz kominiarz stawia na jakość przy możliwie najniższej cenie. Każdy klient traktowany jest indywidualnie. Jeśli zwykłe metody zawiodą, nie zostawiamy nikogo samego sobie. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem usunąć ewentualne usterki. Szanujemy przy tym zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy automatycznie najdroższych metod. Czasem najprostsze i najtańsze oznacza najlepsze.

Stawiamy na ciągły rozwój personalny. Oprócz starych, tradycyjnych metod wykorzystujemy technikę do poprawiania jakości swoich usług. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„. Każdy przewód kominowy, który był drożny da się doprowadzić do pełnej używalności bezinwazyjnie, bez wykuwania dziur w ścianach budynku.

W swojej pracy wykorzystujemy kominowe kamery inspekcyjne. Pozwalają one „wejść” do komina i sprawdzić jego stan techniczny, drożność, oraz ewentualną przyczynę zatkania. Innym narzędziem jest generator dymu. W odróżnieniu do nie przydatnych kominiarskich „zapałek dymowych„, generator wytwarza ogromne ilości nietoksycznego dymu, który szybko zapełnia przewód kominowy i wydostaje się na zewnątrz ewentualnymi nieszczelnościami w ściankach komina, które łatwo wtedy zlokalizować.

Elektronika pomiarowa, np. anemometry, wykrywacze nieszczelności gazu ziemnego, LPG, tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają Świadectwa Kalibracji. Gwarantuje to prawidłową diagnozę, lokalizację i usunięcie istniejących usterek w kanałach kominowych wentylacyjnych, spalinowych i dymowych.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech mistrzów kominiarskich. Zapraszamy do sprawdzenia jakości naszych usług na terenie miejscowości Węgrzce Wielkie i okolic.