Strona główna » Udrażnianie kominów

udrażnianie kominów Wieliczka

Udrażnianie kominów – kiedy potrzebne

Przewody kominowe prawidłowo wybudowane, zabezpieczone i eksploatowane posiadają pełen prześwit na całej długości, generują wystarczające podciśnienie, wynikiem czego jest powstanie ciągu kominowego. Powietrze z wnętrza domu wysysane jest kanałem kominowym na zewnątrz. Udrażnianie kominów jest potrzebne w sytuacji ich zatkania.

Jak dochodzi do zagruzowania komina? Czasami już podczas budowy. Murarz zamiast znosić resztki cegieł i zaprawy na dół, woli wrzucać to wszystko w komin. Większy kawałek spadając zaklinuje się w kanale kominowym. Nie trudno wyobrazić sobie co się dzieje z następnymi odpadkami.

Inną przyczyną zatkania kominów są gniazda ptaków. Co roku warstwa gałęzi i odchodów rośnie. Spotykamy gniazda na długości nawet dwóch metrów.

Bardzo popularną przyczyną zablokowania kanału kominowego jest sadza. W zależności od rodzaju opału, jego jakości oraz stylu palenia sadza przybiera rozmaitą postać, od lekkiego pyłu, poprzez smolistą maź, aż do postaci stałej, bardzo twardej zwanej sadzą szklistą. W jej wypadku najlepszym sposobem jest czyszczenie mechaniczne, które omówiliśmy na osobnej podstronie.

Udrażnianie kominów – dlaczego wybrać nasz Zakład Kominiarski

Udrażnianie kominów – posiadamy duże doświadczenie w tym temacie. Posiadamy cały asortyment sprzętu, który umożliwia bezinwazyjne przetykanie kanałów kominowych. W większości przypadków udaje się uniknąć wykuwania otworów rewizyjnych w ścianach wewnętrznych budynku. Do dyspozycji mamy kominowe kamery rewizyjne, anemometry sprawdzające wydajność ciągu kominowego, profesjonalne przebijaki kominowe. W najtrudniejszych przypadkach wykorzystujemy specjalistyczne wiertła, które wprowadzamy w komin od góry, z poziomu dachu. Daje to gwarancję sukcesu bez kucia i rujnowania pomieszczeń mieszkalnych.

Dosyć często kominiarz przy próbie usunięcia gniazd lub sadzy, spycha je niżej aż do momentu następnego zaklinowania. Na rynku mało jest firm, które podejmują się odgruzowania kominów. My robimy to profesjonalnie. Zatkany komin nie jest dla nas problemem.

Udrażnianie kominów – obsługiwany teren

Oddział małopolski zajmuje się udrażnianiem kominów w obrębie miast i powiatów: Kraków, Wieliczka, Gdów, Dobczyce, Myślenice, Świątniki Górne, Skawina, Bochnia, Proszowice, Słomniki.
Oddział świętokrzyski obsługuje teren: Starachowice, Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski,, Skarżysko-Kamienna, Suchedniów, Bodzentyn, Iłża, Mirzec.
Udrażnianie kominów
5 (99.65%) 57 vote[s]