Strona główna » Trąbki

Kominiarz Trąbki

Kompleksowe usługi kominiarskie na terenie miejscowości Trąbki koło Wieliczki i okolic. W pilnych sytuacjach Pogotowie Kominiarskie całodobowe. Kominiarz Trąbki do usług.

Oferta Usług Kominiarskich – Trąbki i małopolska

Oferujemy wszelkie prace kominiarskie. Czyszczenie przewodów kominowych, oraz udrażnianie kanałów zatkanych gniazdami i gruzem, oraz zabezpieczenie wylotów kominowych przed powtórnym zatkaniem gniazdami ptaków za pomocą specjalistycznych nierdzewnych kratek ciętych laserowo z jednego kawałka blachy. Ich konstrukcja nie zmniejsza ciągu w kominie, co niestety dzieje się w przypadku kratek dostępnych w sklepach oraz marketach budowlanych. Posiadamy wersję kratki z filtrem z włókna szklanego przeciw insektom. Montujemy nasady kominowe, które wzmacniają ciąg kominowy i przeciwdziałają cofaniu powietrza z nad dachu kanałami kominowymi – ciągowi wstecznemu. Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kominów, zdzieramy ze ścianek komina nagromadzoną smołę, czyli sadzę szklistą.

Montujemy stalowe wkłady kominowe, które mają za zadanie uszczelnić przewody kominowe i zabezpieczyć je przed szkodliwym działaniem kondensatu z kotłów gazowych. Wkładamy w kominy rury stalowe jedno i dwuścienne. Wykonujemy ocieplone kominy zewnętrzne, dobudowane do ścian budynku. W przewody kominowe o nieregularnym kształcie, albo ze skosami proponujemy elastyczne wkłady ze stali nierdzewnej kwasoodpornej, lub aluminiowe typu „Alufol„. Szczegóły zastosowania i montażu nierdzewnych wkładów kominowych dostępne są na stronie: www.stalowy-komin.pl.

Wypisujemy wszelkie protokoły i opinie kominiarskie: odbiór stanu surowego (też wskazanie podłączenia), opinie do gazowniodbiory końcowe budynków, dokładne ekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje kanałów kominowych, oraz okresowe przeglądy do ubezpieczeniu budynkówokresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie kominiarz – gazownik protokoły taniej).

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Trąbki

Dla  kominiarzy naszego zakładu bardzo ważna jest jakość przy możliwie niskiej cenie. Każdy klient traktowany jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody nie są skuteczne w danym przypadku, nie zostawiamy nikogo z nie udzieloną pomocą. Doradzamy jak najlepiej, najszybciej i najniższym kosztem usunąć istniejący problem. Szanujemy zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy najdroższych metod, co czasem dla zysku robią inni. Często najprostsze i najtańsze sposoby są najlepsze.

Stawiamy na ciągły rozwój zawodowy. Oprócz tradycyjnych, sprawdzonych metod wykorzystujemy współczesne zdobycze techniki, aby ciągle poprawiać jakość usług. Wynikiem tego nasi kominiarze nie używają słowa „nie da się„. Jeśli nie doszło do uszkodzeń mechanicznych, każdy komin który działał prawidłowo, można doprowadzić do pełnej używalności bez niepotrzebnego wykuwania dziur w ścianach budynku.

W trakcie pracy wykorzystujemy kominowe kamery inspekcyjne. Pozwalają one „wejść” do środka komina i sprawdzić jego stan, drożność oraz powód zatkania. Generator dymu wytwarza ogromne jego ilości, szybko zapełnia on kanały kominowe i wydostaje się na zewnątrz nieszczelnościami w ściankach komina. Prosto je wtedy wykryć. Zapałki i świece kominiarskie nie sprawdzają się w tej dziedzinie.

Sprzęt detekcyjny i pomiarowy, tj. anemometry, detektory nieszczelności gazu LPG, ziemnego oraz tlenku węgla CO (czyli czadu) posiadają Świadectwa Kalibracji. Gwarantuje to skuteczną i szybką lokalizację, diagnozę i sprawniejsze usuwanie usterek w kanałach kominowych i instalacjach gazowych.

W współpracujących zakładach kominiarskich współpracuje czterech mistrzów kominiarskich. Zapraszamy do skorzystania z usług fachowego i uczciwego kominiarza na terenie miejscowości Trąbki i okolic.