Strona główna » Tomaszkowice

zatkany komin Podłęże

Kominiarz Tomaszkowice

Zakład Kominiarski „Jutrzenka” oferuje kompleksowe usługi kominiarskie na terenie miejscowości Tomaszkowice i w okolicach. W nagłych sytuacjach całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Tomaszkowice do usług.

Oferta Usług Kominiarskich – Tomaszkowice i małopolska

Oferujemy wszelkie usługi. Począwszy od czyszczenia kanałów kominowych, ich udrażniania z gniazd i gruzu, oraz zabezpieczania wylotów kanałów kominów przed ponownym zatkaniem nowymi gniazdami ptaków za pomocą specjalistycznych kratek ze stali nierdzewnej ciętych z jednego kawałka blachy, bez zgrzewania. Budowa ich nie ogranicza ciągu. Kratki dostępne w sklepach i marketach zmniejszają go. Posiadamy wersję kratek z filtrem wewnętrznym przeciw insektom z włókna  szklanego. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg i przeciwdziałające „cofce”, czyli ciągowi wstecznemu. Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej. Usuwamy zalegającą smołę.

Montujemy stalowe systemy kominowe, aby uszczelnić przewody kominowe, zabezpieczamy przed działaniem kondensatu kotłów gazowych rurami jedno i dwuściennymi. Wykonujemy ocieplone kominy zewnętrzne, dobudowywane do budynku. W przewody kominowe nieregularne, lub skośne wsuwamy elastyczne wkłady kominowe ze stali nierdzewnej kwasoodpornej o szerokim zastosowaniu, lub z folii aluminiowej „Alufol„. Szczegóły zastosowania i montażu nierdzewnych wkładów kominowych dostępne na stronie: www.stalowy-komin.pl.

Wystawiamy wszelkie protokoły i opinie kominiarskie: odbiór stanu surowego ze wskazaniem podłączeńopinie do gazowniodbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje istniejących kanałów kominowych, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu nieruchomościokresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej). Badanie kominów po pożarze kamerą. Odbiory kotłowni z Funduszy Unijnych na dotację.

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Tomaszkowice

Dla dobra klientów, nasz kominiarz stawia na jakość przy możliwie niskiej cenie. Każdy klient traktowany jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody nie wystarczają, idziemy krok dalej. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem usunąć usterki, i je usuwamy. Szanujemy przy tym zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy z góry drogich metod. Bardzo często te najprostsze i najtańsze są najlepsze.

Stawiamy na ciągły rozwój. Oprócz tradycyjnych metod wykorzystujemy wszech obecną technikę do polepszania jakości usług. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„. Każdy przewód kominowy, który był sprawny, można doprowadzić do pełnej użyteczności bez niepotrzebnego wykuwania otworów roboczych w ścianach budynku.

W swojej pracy wykorzystujemy kominowe kamery inspekcyjne. Pozwalają one „wejść” do komina i sprawdzić jego stan techniczny, drożność, oraz ewentualną przyczynę zatkania. Innym narzędziem jest generator dymu. W odróżnieniu do mało przydatnych kominiarskich „zapałek dymowych„, generator wytwarza wielkie ilości ekologicznego dymu, który szybko zapełnia przewody kominowe i wydostaje się na zewnątrz ewentualnymi nieszczelnościami w ścianach komina, które łatwo wtedy zlokalizować.

Sprzęt elektroniczny:. anemometry skrzydełkowe i termiczne, detektory nieszczelności gazu ziemnego, gazu LPG, oraz tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają Świadectwa Kalibracji. Gwarantuje to prawidłową diagnozę, lokalizację i szybsze usunięcie usterek.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech mistrzów kominiarskich. Zachęcamy do korzystania z usług naszego kominiarza na terenie Tomaszkowic i okolic.