Strona główna » Szarów

zatkany komin Podłęże

Kominiarz Szarów

Witamy na stronie Zakładu Kominiarskiego „Jutrzenka”. Kompleksowe usługi kominiarskie na terenie miejscowości Szarów i okolic. W nagłych przypadkach całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Szarów do usług zawsze.

Oferta Usług Kominiarskich – Szarów i małopolska

Posiadamy pełną gamę usług. Począwszy od czyszczenia kominów, oraz udrażniania szachtów kominowych z gniazd i gruzu, oraz zabezpieczania wylotów kanałów kominów przed ponownym zatkaniem nowymi gniazdami ptaków za pomocą specjalistycznych kratek ze stali nierdzewnej ciętych laserowo. Budowa ich nie ogranicza ciągu, czego nie da się powiedzieć o kratkach dostępnym w sklepach i hipermarketach. Posiadamy wersję kratek z filtrem wewnętrznym przeciw insektom z włókna  szklanego. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg i przeciwdziałające „cofce”, czyli ciągowi wstecznemu. Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej.

Montujemy stalowe systemy kominowe, aby uszczelnić kanały kominowe, zabezpieczamy przed działaniem kondensatu kotłów gazowych rurami jedno i dwuściennymi. Wykonujemy ocieplone kominy zewnętrzne, dobudowane do nieruchomości. W przewody kominowe nieregularne, lub ze skosami proponujemy elastyczne wkłady kominowe ze stali nierdzewnej kwasoodpornej, oraz z folii aluminiowej „Alufol„. Szczegóły zastosowań i montażu nierdzewnych systemów kominowych dostępne na stronie: www.stalowy-komin.pl.

Wystawiamy wszelkiego rodzaju protokoły i opinie kominiarskie: odbiór stanu surowego ze wskazaniem podłączeńopinie do gazowniodbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje istniejących kanałów kominowych, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu nieruchomościokresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej).

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Szarów

Dla dobra klientów nasz kominiarz zawsze stawia na jakość przy możliwie niskiej cenie. Każdy traktowany jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody zawodzą, nie zostawiamy nikogo samego sobie. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem usunąć ewentualne usterki, i je usuwamy. Szanujemy przy tym zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy z góry najdroższych metod. Bardzo często te najprostsze i najtańsze są najlepsze.

Stawiamy na stopniowy, ciągły rozwój. Oprócz starych, tradycyjnych metod wykorzystujemy technikę do poprawy jakości usług. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„. Każdy przewód kominowy, który był sprawny da się doprowadzić do pełnej drożności bez niepotrzebnego wykuwania dziur w ścianach budynku.

W swojej pracy wykorzystujemy kominowe kamery inspekcyjne. Pozwalają one „wejść” do komina i sprawdzić jego stan techniczny, drożność, oraz ewentualną przyczynę zatkania. Innym narzędziem jest generator dymu. W odróżnieniu do mało przydatnych kominiarskich „zapałek dymowych„, generator wytwarza wielkie ilości ekologicznego dymu, który szybko zapełnia przewody kominowe i wydostaje się na zewnątrz ewentualnymi nieszczelnościami w ścianach komina, które łatwo wtedy zlokalizować.

Sprzęt elektroniczny, np. anemometry skrzydełkowe i termiczne, detektory nieszczelności gazu ziemnego, LPG, oraz tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają Świadectwa Kalibracji. Gwarantuje to prawidłową diagnozę, lokalizację i szybsze usunięcie usterek w kanałach kominowych wentylacyjnych, spalinowych i dymowych.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech mistrzów kominiarskich. Zapraszamy do skorzystania z usług naszego kominiarza na terenie Szarowa i okolic.