Strona główna » Sygneczów

zatkany komin Podłęże

Kominiarz Sygneczów

Zakład Kominiarski „Jutrzenka” świadczy kompleksowe usługi kominiarskie na terenie miejscowości Sygneczów i okolic. W nagłych, losowych sytuacjach oferujemy całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Sygneczów do usług.

Oferta Usług Kominiarskich – Sygneczów i małopolska

Oferujemy wszelkie usługi kominiarskie. Zaczynając od czyszczenia kanałów kominowych i ich udrażniania z gniazd i z gruzu, oraz zabezpieczania wylotów kominowych ponad dachem przed zatkaniem gniazdami ptaków za pomocą siatek ze stali nierdzewnej i tańszej ocynkowanej, oraz specjalistycznych kratek ze stali nierdzewnej ciętych laserowo z jednego kawałka blachy. Budowa ich nie ogranicza prawie wcale ciągu. Kratki dostępne w sklepach i marketach niestety zmniejszają go. Posiadamy wersję kratek z filtrem wewnętrznym przeciw insektom z włókna  szklanego. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg i przeciwdziałające efektowi „cofki”, czyli ciągowi wstecznemu. Realizujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej. Usuwamy zalegającą na ścianach przewodów kominowych smołę, będącą najczęstszym powodem zatkań i pożarów w kominach.

Montujemy stalowe systemy kominowe. Uszczelniamy przewody kominowe i zabezpieczamy je przed szkodliwym działaniem kondensatu z kotłów gazowych rurami jedno i dwuściennymi. Wykonujemy ocieplone kominy zewnętrzne, dobudowywane do budynku. W kanały kominowe ze skosami i nieregularne, oferujemy elastyczne wkłady kominowe ze stali nierdzewnej kwasoodpornej, lub aluminiowe typu „Alufol„. Są to systemy kominowe o szerokim zastosowaniu, zarówno przy wentylacji, jak i przy kanałach spalinowych olejowych i gazowych. Szczegóły zastosowań i montażu nierdzewnych systemów kominowych dostępne na stronie: www.stalowy-komin.pl.

Wystawiamy wszelkiego rodzaju protokoły i opinie kominiarskie: odbiory stanu surowego ze wskazaniem podłączeń, opinie do gazowniodbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje kanałów kominowych, oględziny po pożarach w kominach, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu budynków: okresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej). Odbiory kotłowni z Funduszy Unijnych z dotacją.

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Sygneczów

Nasz kominiarz stawia na wysoką jakość przy możliwie najniższej cenie. Każdy klient traktowany jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody nie wystarczą, nie wycofujemy się. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem wyeliminować usterki.  I je usuwamy. Szanujemy przy tym zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy z góry najdroższych metod. Bardzo często to te najprostsze i najtańsze są najlepsze.

Stawiamy na ciągły rozwój. Oprócz tradycyjnych metod stosowanych od lat, wykorzystujemy obecną technikę do polepszania jakości usług. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„ i „nie da się„. Prawie każdy kanał kominowy, który był sprawny, da się doprowadzić do pełnej użyteczności bez zbędnego wykuwania otworów rewizyjnych w ścianach budynku.

W pracy wykorzystujemy kominowe kamery inspekcyjne. Pozwalają one „wejść” do środka kominów i sprawdzić ich stan techniczny, drożność, oraz powód zatkania. Generator dymu w odróżnieniu do kominiarskich „świec i zapałek dymowych„ wytwarza bardzo duże ilości nietoksycznego dymu, który bardzo szybko zapełnia przewody kominowe i wydostaje się nieszczelnościami w ścianach komina, które łatwo wtedy zlokalizować.

Pomiarowy sprzęt elektroniczny:. anemometry, detektory gazu ziemnego i LPG, tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają Świadectwa Kalibracji. Zapewnia to prawidłową lokalizację i szybsze usunięcie usterek.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech mistrzów kominiarskich. Zachęcamy do korzystania z usług naszych kominiarzy na terenie Sygneczowa i w okolicy.