Strona główna » Sułków

zatkany komin Podłęże

Kominiarz Sułków

Witamy na stronie Zakładu Kominiarskiego „Jutrzenka”. Oferujemy kompleksowe usługi kominiarskie na terenie miejscowości Sułków i okolic. W nagłych przypadkach prowadzimy całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Sułków zawsze do usług.

Oferta Usług Kominiarskich – Sułków i małopolska

Posiadamy pełną paletę usług. Począwszy od czyszczenia kominówudrażniania przewodów kominowych z gniazd i gruzu, oraz zabezpieczania wylotów kominów przed ponownym zatkaniem przez nowe gniazda ptaków za pomocą specjalistycznych kratek kominowych ze stali nierdzewnej ciętej laserowo. Budowa ich nie ogranicza ciągu, czego nie można powiedzieć o kratkach dostępnym w sklepach i marketach budowlanych. Posiadamy wersję kratek z filtrem wewnętrznym z włókna  szklanego przeciw insektom. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg i przeciwdziałające tak zwanej „cofce”, czyli ciągowi wstecznemu. Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej.

Montujemy stalowe systemy kominowe w celu uszczelnienia kanałów kominowych, zabezpieczenia przed działaniem kondensatu kotłów gazowych rurami jedno i dwuściennymi. Wykonujemy ocieplone kominy zewnętrzne. W przewody kominowe nieregularne, lub ze skosami proponujemy elastyczne wkłady kominowe ze stali nierdzewnej kwasoodpornej, lub aluminiowe typu „Alufol„. Szczegóły zastosowań i montażu systemów kominowych dostępne na stronie: www.stalowy-komin.pl.

Wystawiamy wszelkiego rodzaju protokoły i opinie kominiarskie: odbiór stanu surowego ze wskazaniem podłączeńopinie do gazowniodbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje istniejących kanałów kominowych, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu nieruchomościokresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej).

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Sułków

Dla dobra klientów nasz kominiarz stawia na jakość przy możliwie najniższej cenie. Każdy traktowany jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody zawodzą, nie zostawiamy nikogo samego sobie z problemem. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem usunąć ewentualne usterki i je usuwamy. Szanujemy przy tym zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy z góry najdroższych metod. Czasem najprostsze i najtańsze oznacza najlepsze.

Stawiamy na ciągły, stopniowy rozwój. Oprócz starych tradycyjnych metod wykorzystujemy technikę do poprawy jakości usług. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„. Każdy przewód kominowy, który był sprawny da się doprowadzić do pełnej drożności bez niepotrzebnego wykuwania dziur w ścianach budynku.

W swojej pracy wykorzystujemy kominowe kamery inspekcyjne. Pozwalają one „wejść” do komina i sprawdzić jego stan techniczny, drożność, oraz ewentualną przyczynę zatkania. Innym narzędziem jest generator dymu. W odróżnieniu do mało przydatnych kominiarskich „zapałek dymowych„, generator wytwarza wielkie ilości ekologicznego dymu, który szybko zapełnia przewody kominowe i wydostaje się na zewnątrz ewentualnymi nieszczelnościami w ścianach komina, które łatwo wtedy zlokalizować.

Sprzęt elektroniczny, np. anemometry skrzydełkowe i termiczne, detektory nieszczelności gazu ziemnego, LPG, oraz tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają Świadectwa Kalibracji. Gwarantuje to prawidłową diagnozę, lokalizację i szybsze usunięcie usterek w kanałach kominowych wentylacyjnych, spalinowych i dymowych.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech mistrzów kominiarskich. Zapraszamy do skorzystania z usług naszego kominiarza na terenie Sułkowa i okolic.