Strona główna » Rzeszotary

zatkany komin Podłęże

Kominiarz Rzeszotary

Witamy na stronie Firmy Kominiarskiej „Jutrzenka”. Oferujemy kompleksowe usługi kominiarskie w miejscowości Rzeszotary i w okolicy. W nagłych przypadkach oferujemy całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Rzeszotary do usług.

Oferta Usług Kominiarskich – Rzeszotary i małopolska

Posiadamy pełną ofertę usług. Od czyszczenia kominów, oraz udrażniania przewodów kominowych z gniazd i z gruzu, do zabezpieczania wylotów kanałów kominów przed ponownym zatkaniem gniazdami ptaków za pomocą siatek ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej, oraz specjalistycznych kratek nierdzewnych ciętych laserowo. Ich konstrukcja nie ogranicza ciągu, czego nie można powiedzieć o kratkach które s a w ofercie oferują sklepów i marketów. Posiadamy wersję kratek z filtrem wewnętrznym przeciw insektom z włókna  szklanego. Montujemy nasady kominowe zwiększające podciśnienie n szczycie komina, co wzmacnia ciąg kominowy i przeciwdziała „cofce”, czyli ciągowi wstecznemu. Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej.

Instalujemy stalowe systemy kominowe które uszczelniają przewody kominowe, zabezpieczają przed szkodliwym działaniem kondensatu kotłów gazowych, oferujemy systemy rur jedno i dwuściennych. Wykonujemy ocieplone kominy zewnętrzne, dobudowane do budynku. W przewody kominowe nieregularne, lub ze skosami proponujemy elastyczne wkłady kominowe ze stali nierdzewnej kwasoodpornej, a w skrajnych różnicach kształów komina rękawy aluminiowe „Alufol„. Szczegóły zastosowań stalowych systemów kominowych dostępne na stronie www.stalowy-komin.pl.

Wystawiamy wszelkiego rodzaju opinie protokoły kominiarskie: odbiór stanu surowego ze wskazaniem podłączeńopinie do gazowni, oraz opinie przy wymianie kotła z dotacji, odbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskie, także po pożarze, inwentaryzacje istniejących kanałów kominowych, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu nieruchomościokresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej).

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Rzeszotary

Dla dobra klientów nasz kominiarz stawia na jakość przy możliwie niskiej cenie. Każdy klient traktowany jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody nie wystarczają, nie zostawiamy nikogo samego sobie. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem naprawić problem, i po akceptacji realizujemy zlecenie. Szanujemy przy tym zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy z góry najdroższych metod. Bardzo często te najprostsze i najtańsze są najlepsze.

Stawiamy na ciągły rozwój. Oprócz tradycyjnych metod wykorzystujemy obecną technikę do poprawiania jakości usług. Dzisiaj nasza praca wygląda inaczej niż lata wstecz. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„. Prawie każdy przewód kominowy, który był kiedyś sprawny jesteśmy w stanie doprowadzić do pełnej drożności bez niepotrzebnego wykuwania dziur w ścianach budynku.

W swojej pracy nasz wykorzystujemy kominowe kamery inspekcyjne. Pozwalają one „wejść” w kanały kominowe i sprawdzić ich stan techniczny, drożność, oraz ewentualną przyczynę zatkania. Innym narzędziem jest generator dymu. W odróżnieniu do mało przydatnych kominiarskich „zapałek i świec dymowych„, generator wytwarza ogromne ilości nieszkodliwego dymu, który bardzo szybko zapełnia przewody kominowe. Wycieka na zewnątrz nieszczelnościami w ścianach działowych komina. Łatwo je wtedy zlokalizować.

Pomiarowy sprzęt elektroniczny, np. anemometry skrzydełkowe i termiczne, detektory nieszczelności gazu ziemnego, gazu LPG, oraz tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają Świadectwa Kalibracji. Zapewnia to prawidłową diagnozę, lokalizację i szybsze usuwanie usterek w kanałach kominowych wentylacyjnych, spalinowych i dymowych.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech mistrzów kominiarskich. Zapraszamy do korzystania z usług naszego kominiarza na terenie miejscowości Rzeszotary i okolic.