Strona główna » Rożnowa

zatkany komin Podłęże

Kominiarz Rożnowa

Witamy na stronie Zakładu Kominiarskiego „Jutrzenka”. Kompleksowe usługi kominiarskie na terenie miejscowości Rożnowa i okolic, solidnie i niedrogo. W nagłych przypadkach całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Rożnowa do usług.

Oferta Usług Kominiarskich – Rożnowa i małopolska

Posiadamy pełną gamę usług. Począwszy od czyszczenia kominów, oraz udrażniania przewodów kominowych z gniazd i gruzu, oraz zabezpieczania wylotów kanałów kominów przed ponownym zatkaniem nowymi gniazdami ptasimi za pomocą siatek ze stali nierdzewnej i ocynkowanej, oraz specjalistycznych kratek ze stali nierdzewnej ciętych laserowo. Ich konstrukcja nie ogranicza ciągu, czego nie da się powiedzieć o kratkach zalegających sklepy i markety. Posiadamy wersję kratek z filtrem wewnętrznym przeciw insektom z włókna  szklanego. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg i przeciwdziałające „cofce”, czyli ciągowi wstecznemu. Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej.

Instalujemy stalowe systemy kominowe, aby uszczelnić kanały kominowe, zabezpieczamy przed działaniem kondensatu kotłów gazowych rurami jedno i dwuściennymi. Wykonujemy ocieplone kominy zewnętrzne, dobudowane do nieruchomości. W przewody kominowe nieregularne, lub ze skosami proponujemy elastyczne wkłady kominowe ze stali nierdzewnej kwasoodpornej, lub aluminiowe rękawy „Alufol„. Szczegóły zastosowań stalowych systemów kominowych dostępne są na stronie www.stalowy-komin.pl.

Wystawiamy wszelkiego rodzaju protokoły i opinie kominiarskie: odbiór stanu surowego ze wskazaniem podłączeńopinie do gazowniodbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje istniejących kanałów kominowych, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu nieruchomościokresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej).

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Rożnowa

Dla dobra klientów nasz kominiarz zawsze stawia na jakość przy możliwie niskiej cenie. Każdy traktowany jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody zawodzą, nie zostawiamy nikogo samego z problemem. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem usunąć ewentualne usterki, i po akceptacji je usuwamy. Szanujemy przy tym zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy z góry najdroższych metod. Bardzo często te najprostsze i najtańsze są najlepsze.

Stawiamy na ciągły rozwój zawodowy. Oprócz starych, tradycyjnych metod wykorzystujemy technikę do poprawy jakości usług. Dzisiaj nasza praca wygląda inaczej niż dawniej. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„. Każdy przewód kominowy, który był sprawny da się doprowadzić do pełnej drożności bez niepotrzebnego wykuwania dziur w ścianach budynku.

W swojej pracy wykorzystujemy kominowe kamery inspekcyjne. Pozwalają one „wejść” do komina i sprawdzić jego stan techniczny, drożność, oraz ewentualną przyczynę zatkania. Innym narzędziem jest generator dymu. W odróżnieniu do mało przydatnych kominiarskich „zapałek i świec dymowych„, generator wytwarza gigantyczne ilości nieszkodliwego dymu, który bardzo szybko zapełnia przewody kominowe i wydostaje się na zewnątrz ewentualnymi nieszczelnościami w ścianach komina. Łatwo wtedy je zlokalizować.

Sprzęt elektroniczny, np. anemometry skrzydełkowe i termiczne, wykrywacze nieszczelności gazu ziemnego, LPG, oraz tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają Świadectwa Kalibracji. Gwarantuje to prawidłową diagnozę, lokalizację i jeszcze szybsze usuwanie usterek w kanałach kominowych wentylacyjnych, spalinowych i dymowych.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech mistrzów kominiarskich. Zapraszamy do skorzystania z usług naszego kominiarza na terenie miejscowości Rożnowa i okolic.