Strona główna » Przeglądy okresowe do ubezpieczenia domu

Ubezpieczenie nieruchomości a przeglądy techniczne

Prawo Budowlane wymaga aby administrator, lub właściciel należycie dbał o stan techniczny budynku. Odnosi się to do wszystkich instalacji wewnętrznych, tj. elektrycznej, gazowej, kominowej, wentylacyjnej. Pomyślisz, co ma Ubezpieczyciel do tego. Dużo. W sytuacji powstania szkody i obowiązku jej likwidacji zaczynają się schody. Czy szkoda mogła powstać wskutek zaniedbania administratora budynku? Może zwarcie w instalacji elektrycznej? Zatkanie kanału kominowego? Nieszczelność instalacji gazowej? Możliwości jest dużo. Nie posiadając aktualnych przeglądów okresowych zdajemy się na łaskę agenta firmy ubezpieczeniowej.

Czy warto inwestować w przeglądy techniczne wymagane przez ubezpieczyciela?

Prawdą jest, że przeglądy techniczne kosztują 10-150% kosztów samego ubezpieczenia. Nieprzewidziane zdarzenia losowe występują na szczęście bardzo rzadko. A co jeśli to MNIE spotka? Pożar, zaczadzenie, a nawet zalanie. Każdy musi sam odpowiedzieć sobie na to pytanie. Zachęcamy do sprawdzenia Ogólnych Warunków Ubezpieczenia swojego ubezpieczyciela (tak zwane OWU). Zawarte są tam wymagania stawiane przy likwidacji szkody.

Przeglądy do ubezpieczenia nieruchomości – co oferujemy

Wykonujemy okresowe przeglądy kominiarskie przewodów kominowych i urządzeń końcowych, oraz okresowe przeglądy szczelności instalacji gazowej. Sprawdzamy wszystko dokładnie. Tragedie się zdarzają. Pomagamy ich uniknąć.

A co jeśli podczas kontroli dojdzie do wykrycia usterki zagrażającej zdrowiu lub życiu? Staramy się usunąć ją na miejscu. Jeśli to niemożliwe, informujemy o tym. Doradzamy jak najprościej i najtaniej pozbyć się problemu. Zawsze mamy na względzie rozwiązania najlepsze dla naszego klienta i jego portfela.

Przeglądy do ubezpieczenia budynku – obsługiwany teren

Oddział małopolski okresowe przeglądy wymagane przy ubezpieczeniu budynków w obrębie miast i powiatów: Kraków, Wieliczka, Gdów, Dobczyce, Myślenice, Świątniki Górne, Skawina, Bochnia, Proszowice, Słomniki.
Oddział świętokrzyski obsługuje teren: Starachowice, Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski,, Skarżysko-Kamienna, Suchedniów, Bodzentyn, Iłża, Mirzec.