Strona główna » Przebieczany

zatkany komin Kraków

Kominiarz Przebieczany

Witamy na stronie Zakładu Usług Kominiarskich „Jutrzenka”. Zajmujemy się kompleksowymi usługami kominiarskimi na terenie miejscowości Przebieczany i w okolicy. Usługi dla klientów indywidualnych, instytucji, oraz Wspólnot Mieszkaniowych. W losowych sytuacjach oferujemy całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Przebieczany zawsze do Państwa Usług.

 

Oferta Usług Kominiarskich – Przebieczany i małopolska

Posiadamy pełną ofertę usług kominiarskich. Począwszy od standardowego czyszczenia kominówudrażniania przewodów kominowych z gniazd i gruzu, oraz zabezpieczania wylotów kominów przed ponownym zatkaniem przez nowe ptasie gniazda za pomocą specjalistycznych kratek kominowych ze stali nierdzewnej ciętej laserowo z jednego kawałka blachy. Konstrukcja ich nie ogranicza ciągu, co nie można powiedzieć o kratkach dostępnym w marketach budowlanych. Posiadamy wersję kratek z filtrem wewnętrznym przeciw insektom z włókna  szklanego. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg i przeciwdziałające tak zwanej „cofce”, czyli ciągowi wstecznemu.

Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej. Montujemy stalowe systemy kominowe w celu uszczelnienia kanałów kominowych, zabezpieczenia przed działaniem kondensatu kotłów gazowych rurami jedno i dwuściennymi. Wykonujemy ocieplone kominy zewnętrzne. W przewody kominowe nieregularne, lub ze skosami proponujemy elastyczne wkłady kominowe ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej, a także aluminiowe „Alufol„. Szczegóły na temat stalowych wkładach kominowych dostępne są na stronie www.stalowy-komin.pl.

Wystawiamy wszelkiego rodzaju protokoły kominiarskie: odbiór stanu surowego ze wskazaniem podłączeńopinie do gazowniodbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje istniejących kanałów kominowych, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu nieruchomościokresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej).

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Przebieczany

Dla dobra klientów, nasz kominiarz stawia na jakość przy możliwie najniższej cenie. Każdy klient traktowany jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody zawodzą, nie zostawiamy nikogo z problemem. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem usunąć ewentualne usterki, i oferujemy swoje usługi. Szanujemy przy tym zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy z góry najdroższych metod (co niestety automatycznie robią inni). Czasem najprostsze i najtańsze oznacza najlepsze.

Stawiamy na ciągły rozwój. Oprócz starych tradycyjnych metod wykorzystujemy technikę do poprawiania jakości swoich usług. Wynikiem tego kominiarze naszej firmy nie znają słowa „niemożliwe„. Każdy przewód kominowy który był drożny, da się doprowadzić do pełnej przepustowości bezinwazyjnie, bez niepotrzebnego wykuwania dziur w ścianach budynku.

W swojej pracy wykorzystujemy kominowe kamery inspekcyjne. Pozwalają one „wejść” do komina i sprawdzić jego stan, drożność, oraz przyczynę zatkania. Innym narzędziem jest generator dymu. W odróżnieniu do kominiarskich „zapałek dymowych„, generator produkuje bardzo duże ilości nietoksycznego dymu, który szybko zapełnia przewód kominowy i wydostaje się na zewnątrz ewentualnymi nieszczelnościami w ściankach komina, które wtedy łatwo zlokalizować.

Sprzęt pomiarowy, np. anemometry skrzydełkowe i termiczne, detektory nieszczelności gazu ziemnego, gazu LPG, tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają aktualne Świadectwa Kalibracji. Zapewnia to prawidłową diagnozę, lokalizację i usunięcie istniejących usterek w kanałach kominowych wentylacyjnych, spalinowych i dymowych.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech mistrzów kominiarskich. Zachęcamy do skorzystania z usług naszego kominiarza na terenie miejscowości Przebieczany i okolic.