Strona główna » Podstolice

zatkany komin Podłęże

Kominiarz Podstolice

Zakład Kominiarski „Jutrzenka” świadczy kompleksowe usługi kominiarskie na terenie miejscowości Podstolice i okolicy. W nagłych sytuacjach losowych, oferujemy całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Podstolice do usług.

Oferta Usług Kominiarskich – Podstolice i małopolska

Oferujemy wszelkie usługi kominiarskie. Zaczynając od czyszczenia kanałów kominowych i ich udrażniania z gniazd i gruzu, oraz zabezpieczania wylotów kominów przed zatkaniem ptasimi gniazdami za pomocą siatek ze stali nierdzewnej i ocynkowanej, oraz specjalistycznych kratek ze stali nierdzewnej wycinanych laserowo z jednego kawałka blachy. Budowa ich nie ogranicza prawie wcale ciągu. Kratki dostępne w sklepach i marketach niestety znacząco go zmniejszają. Oferujemy wersję kratek z filtrem wewnętrznym przeciw insektom z włókna  szklanego. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg i przeciwdziałające efektowi „cofki”, czyli ciągowi wstecznemu. Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej. Usuwamy zalegającą na ścianach przewodów kominowych smołę, która jest najczęstszym powodem zatkań i pożarów w kanałach kominowych.

Montujemy stalowe systemy kominowe. Zabezpieczamy kanały kominowe i uszczelniamy je przed niszczycielskim wpływem kwasów z kondensatu kotłów gazowych rurami jedno i dwuściennymi kwasoodpornymi. Wykonujemy ocieplone kominy zewnętrzne, dobudowywane do budynku. W kanały kominowe ze skosami i z nieregularnymi kształtami, oferujemy elastyczne wkłady kominowe ze stali nierdzewnej kwasoodpornej, a także z folii aluminiowej „Alufol”. Są to systemy kominowe o szerokim zastosowaniu. Można je stosować zarówno w przewodach wentylacyjnych, jak i w kanałach spalinowych olejowych i gazowych. Szczegóły na temat nierdzewnych wkładach kominowych dostępne są na stronie www.stalowy-komin.pl.

Wystawiamy każdego rodzaju protokoły i opinie kominiarskie: odbiory stanu surowego ze wskazaniem podłączeń, opinie do gazowniodbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje kanałów kominowych, oględziny po pożarach w przewodach kominowych dymowych, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu budynków: okresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej). Odbiory kotłowni z Funduszy Unii Europejskich z dotacją.

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Podstolice

Nasi kominiarze stawiają na jakość świadczonych usług przy możliwie najniższej cenie. Każdy klient traktowany jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody nie sprawdzają się, nie rezygnujemy tak łatwo. Doradzamy jak najlepiej, najszybciej i najniższym kosztem wyeliminować usterki.  I je usuwamy. Szanujemy przy tym zdrowie i portfel klientów. Nie narzucamy z góry najdroższych metod. Bardzo często te najprostsze i najtańsze są najlepsze.

Stawiamy na ciągły rozwój i postęp. Oprócz tradycyjnych metod stosowanych od lat, wykorzystujemy współczesną technikę do poprawiania jakości świadczonych usług. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„ i „nie da się„. Prawie każdy kanał kominowy, który był kiedyś drożny, da się doprowadzić do pełnej sprawności bez zbędnego kucia otworów w ścianach budynku.

W pracy korzystamy z kominiarskich kamer inspekcyjnych. Pozwalają one „wejść” do kominów i sprawdzić stan techniczny ścianek, drożność, oraz powód zatkania. Generator dymu w odróżnieniu do „świec i zapałek dymowych„ wytwarza duże ilości nieszkodliwego dymu, który bardzo szybko zapełnia kanały kominowe i wydostaje się nieszczelnościami w ścianach komina, które łatwo wówczas zlokalizować.

Sprzęt elektroniczny: anemometry, wykrywacze gazu ziemnego i LPG, tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają Świadectwa Kalibracji. Gwarantuje to szybką lokalizację i jeszcze łatwiejsze usunięcie usterek.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech mistrzów kominiarskich. Zachęcamy do skorzystania z usług naszego kominiarza na terenie Podstolic i okolic.