Strona główna » Podłęże

zatkany komin Podłęże

Kominiarz Podłęże

Witamy. Zakład Kominiarski „Jutrzenka” oferuje kompleksowe usługi kominiarskie na terenie miejscowości Podłęże i okolic. W nagłych przypadkach całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Podłęże do usług.

 

Oferta Usług Kominiarskich – Podłęże i małopolska

Posiadamy kompletną ofertę wykonywanych prac. Od najprostszego czyszczenia kominów, i ich udrażniania z gniazd i z gruzu, zabezpieczania wylotów kominów przed ponownym zatkaniem przez nowo powstające gniazda ptaków za pomocą specjalistycznych kratek kominowych ze stali nierdzewnej. Są to kratki z jednego kawałka blachy ciętej laserowo. Ich konstrukcja nie ogranicza ciągu, co nie można powiedzieć o kratkach dostępnym w marketach budowlanych. Posiadamy wersję kratek z filtrem wewnętrznym z włókna  szklanego przeciw insektom. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg i przeciwdziałające tak zwanej „cofce”, czyli ciągowi wstecznemu.

Oferujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej. Instalujemy stalowe nierdzewne systemy kominowe w celu uszczelnienia przewodów kominowych, oraz zabezpieczenia przed działaniem kondensatu kotłów gazowych rurami jedno i dwuściennymi. Wykonujemy ocieplone kominy zewnętrzne. W przewody kominowe nieregularne, lub ze skosami proponujemy elastyczne wkłady kominowe ze stali nierdzewnej kwasoodpornej, a także aluminiowe typu „Alufol„. Szczegóły o nierdzewnych wkładach kominowych dostępne są na stronie www.stalowy-komin.pl.

Wystawiamy wszelkie protokoły i opinie kominiarskie: odbiory stanu surowego ze wskazaniem podłączeń, opinie do gazowniodbiory końcowe budynków, ekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje kanałów kominowych, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu nieruchomości: okresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej).

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Podłęże

Aby zadowolić klientów, nasz kominiarz stawia na jakość przy jak najniższej cenie. Każdy traktowany jest indywidualnie. Jeśli standardowa metoda zawodzi, nie zostawiamy nikogo z niesprawną instalacją kominową. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem usunąć niedrożności i inne usterki. Szanujemy przy tym zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy z góry najdroższych metod. Często najprostsze i najtańsze są najlepsze, i to na długie lata.

Stawiamy na ciągły rozwój swoich umiejętności. Oprócz starych tradycyjnych metod, wykorzystujemy obecną technikę do poprawiania jakości usług. Dlatego nasi kominiarze nie znają słowa „nie da się„. Każdy przewód kominowy, który był kiedyś drożny, a nie było przeróbek mechanicznych, da się doprowadzić do pełnej sprawności bezinwazyjnie, bez niepotrzebnego wykuwania dziur w ścianach budynku.

W swojej pracy wykorzystujemy kominiarskie kamery inspekcyjne. Pozwalają one „wejść” do komina i sprawdzić jego stan, drożność, oraz ewentualną przyczynę zatkania. Innym narzędziem jest generator dymu. W odróżnieniu do nie praktycznych „zapałek dymowych„, generator wytwarza duże ilości nietoksycznego dymu, który szybko zapełnia przewód kominowy i wydostaje się na zewnątrz ewentualnymi nieszczelnościami w ściankach komina, które łatwo zlokalizować.

Osprzęt pomiarowy, np. anemometry, wykrywacze nieszczelności gazu ziemnego, LPG, oraz tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają Świadectwa Kalibracji. Gwarantuje to prawidłową diagnozę i lokalizację istniejących usterek w kanałach kominowych wentylacyjnych, spalinowych i dymowych i instalacjach gazowych.

W ramach firmy współpracuje czterech doświadczonych mistrzów kominiarskich. Zachęcamy do korzystania z usług naszego kominiarza na terenie Podłęża.