Strona główna » Lednica Górna

zatkany komin Podłęże

Kominiarz Lednica Górna

Witamy na stronie Zakładu Kominiarskiego „Jutrzenka”. Kompleksowe usługi kominiarskie w miejscowości Lednica Górna i okolicach, solidnie, szybko i w konkurencyjnych cenach. W nagłych przypadkach oferujemy całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Lednica Górna do usług.

Oferta Usług Kominiarskich – Lednica Górna i małopolska

Posiadamy pełną ofertę usług. Począwszy od czyszczenia kominów, oraz udrażniania przewodów kominowych z gniazd i z gruzu, oraz zabezpieczania wylotów kanałów kominów przed ponownym zatkaniem nowymi gniazdami ptaków za pomocą siatek ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej, oraz specjalistycznych kratek nierdzewnych ciętych laserowo. Ich konstrukcja nie ogranicza ciągu, czego nie da się powiedzieć o kratkach które oferują sklepy i markety. Posiadamy wersję kratek z filtrem wewnętrznym przeciw insektom z włókna  szklanego. Montujemy nasady kominowe zwiększające podciśnienie, co wzmacnia ciąg kominowy i przeciwdziała „cofce”, czyli ciągowi wstecznemu. Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej.

Instalujemy stalowe systemy kominowe które uszczelniają kanały kominowe, zabezpieczają przed destrukcyjnym działaniem kondensatu kotłów gazowych rurami jedno i dwuściennymi. Wykonujemy ocieplone kominy zewnętrzne, dobudowane do nieruchomości. W przewody kominowe nieregularne, lub ze skosami proponujemy elastyczne wkłady kominowe ze stali nierdzewnej kwasoodpornej. Dokładniejsze informacje o nierdzewnych wkładach kominowych zajmują się na stronie www.stalowy-komin.pl.

Wystawiamy wszelkiego rodzaju opinie protokoły kominiarskie: odbiór stanu surowego ze wskazaniem podłączeńopinie do gazowni, oraz opinie przy wymianie kotła z dotacji, odbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskie, także po pożarze, inwentaryzacje istniejących kanałów kominowych, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu nieruchomościokresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej).

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Lednica Górna

Dla dobra klientów nasz kominiarz stawia na jakość przy możliwie niskiej cenie. Każdy klient traktowany jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody zawodzą, nie zostawiamy nikogo samego sobie. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem usunąć usterki, i po akceptacji realizujemy zlecenie. Szanujemy przy tym zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy z góry najdroższych metod. Bardzo często te najprostsze i najtańsze są najlepsze.

Stawiamy na ciągły rozwój zawodowy. Oprócz starych, tradycyjnych metod wykorzystujemy obecną technikę do poprawy jakości usług. Dzisiaj nasza praca wygląda inaczej niż dawniej. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„. Każdy przewód kominowy, który był kiedyś sprawny da się doprowadzić do pełnej drożności bez niepotrzebnego wykuwania dziur w ścianach budynku.

W swojej pracy wykorzystujemy kominowe kamery inspekcyjne. Pozwalają one „wejść” w kanały kominowe i sprawdzić ich stan techniczny, drożność, oraz ewentualną przyczynę zatkania. Innym narzędziem jest generator dymu. W odróżnieniu do mało przydatnych kominiarskich „zapałek i świec dymowych„, generator wytwarza ogromne ilości nieszkodliwego dymu, który bardzo szybko zapełnia przewody kominowe i wydostaje się na zewnątrz istniejącymi nieszczelnościami w ścianach komina. Łatwo je wtedy zlokalizować.

Pomiarowy sprzęt elektroniczny, np. anemometry skrzydełkowe i termiczne, wykrywacze nieszczelności gazu ziemnego, LPG, oraz tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają Świadectwa Kalibracji. Zapewnia to prawidłową diagnozę, lokalizację i szybsze usuwanie usterek w kanałach kominowych wentylacyjnych, spalinowych i dymowych.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech mistrzów kominiarskich. Zapraszamy do korzystania z usług naszego kominiarza na terenie Lednicy Górnej i okolic.