Strona główna » Łazany

zatkany komin Podłęże

Kominiarz Łazany

Świadczymy kompleksowe usługi kominiarskie na terenie miejscowości Łazany. W nagłych sytuacjach oferujemy Pogotowie Kominiarskie całodobowo. Kominiarz Łazany do usług.

Oferta Usług Kominiarskich – Łazany i małopolska

Oferujemy kompleksowe usługi kominiarskie. Od okresowego czyszczenia kanałów kominowych i ich udrażniania z gniazd i z gruzu, oraz zabezpieczania wylotów kominowych powyżej dachu przed ponownym zatkaniem gniazdami ptaków za pomocą siatek ze stali nierdzewnej i tańszej ocynkowanej, oraz specjalistycznych kratek stalowych nierdzewnych ciętych laserowo z jednego kawałka blachy. Budowa ich nie ogranicza ciągu. Kratki dostępne w sklepach i marketach niestety znacznie go zmniejszają. Posiadamy wersję kratek z filtrem przeciw insektom z idealnie okrągłego włókna  szklanego. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg kominowy i przeciwdziałające „cofce”, czyli cofaniu powietrza z zewnątrz. Oferujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej. Usuwamy zbierającą się na ścianach kanałów kominów smołę, która jest najczęstszą przyczyną zatkań i pożarów kominów.

Montujemy stalowe systemy kominowe. Uszczelniamy kanały kominowe i zabezpieczamy je przed destrukcyjnym kwasowym działaniem kondensatów z kotłów gazowych rurami jedno i dwuściennymi. Wykonujemy ocieplone kominy zewnętrzne, dobudowywane do budynku. W kanały kominowe ze skosami i o nieregularnym kształcie, oferujemy elastyczne wkłady ze stali nierdzewnej kwasoodpornej. Są to systemy kominowe o bardzo szerokim zastosowaniu, zarówno przy wentylacji, jak i przy kanałach z kotłów spalinowych gazowych i olejowych. Dokładne informacje o nierdzewnych wkładach kominowych zajmują się na stronie www.stalowy-komin.pl.

Wystawiamy wszelkiego rodzaju protokoły i opinie kominiarskie: odbiory stanu surowego ze wskazaniem podłączeń (szkic kominów i zalecanego wykorzystania), opinie do gazowniodbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje kanałów kominowych, oględziny po pożarach w kominach, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu budynków: okresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej). Odbiory kotłowni z Funduszy Unijnych z dotacją, wraz z wpisem o likwidacji paleniska na paliwa stałe (drewno, węgiel).

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Łazany

Nasz kominiarz stawia na bardzo wysoką jakość przy możliwie najniższej cenie. Każdego klienta traktujemy indywidualnie. Jeżeli standardowe metody nie wystarczą, nie rezygnujemy. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem wyeliminować problem.  I go usuwamy. Szanujemy przy tym zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy z góry dla zysku najdroższych metod. Bardzo często te najprostsze i najtańsze są najlepsze.

Stawiamy na ciągły rozwój techniczny i zawodowy. Oprócz tradycyjnych, skutecznych metod stosowanych lata temu, wykorzystujemy obecną technikę do ciągłego polepszania jakości usług. Dlatego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„ i „nie da się„. Praktycznie każdy kanał kominowy, który był sprawny, można doprowadzić do pełnej użyteczności bez zbędnego wykuwania otworów rewizyjnych w ścianach wewnętrznych budynku.

W swojej pracy wykorzystujemy kominiarskie kamery inspekcyjne. Pozwalają one obejrzeć kominy od środka,  oraz sprawdzić ich stan, drożność, oraz powód zatkania. Generator dymu którym dysponujemy wytwarza ogromne ilości nieszkodliwego dymu, który bardzo szybko zapełnia przestrzenie kominów i wycieka nieszczelnościami w ścianach komina. Łatwo je wtedy zlokalizować.

Pomiarowy osprzęt elektroniczny: anemometry, detektory gazu ziemnego i LPG, tlenku węgla CO (czadu) posiadają Świadectwa Kalibracji. Zapewnia to prawidłową lokalizację i szybsze usunięcie usterek.

W zakładzie kominiarskim współpracuje czterech mistrzów kominiarskich. Zachęcamy do korzystania z usług naszych kominiarzy na terenie Łazan i w okolic.