Strona główna » Kraków Rybitwy

zatkany komin Podłęże

Kominiarz Kraków Rybitwy

Zakład Kominiarski „Jutrzenka” świadczy kompleksowe usługi kominiarskie na terenie Kraków Rybitwy. W nagłych sytuacjach całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Kraków Rybitwy do usług.

Oferta Usług Kominiarskich – Kraków Rybitwy i małopolska

Oferujemy wszelakie usługi kominiarskie. Począwszy od czyszczenia kanałów kominowych i ich udrażniania z gniazd i z gruzu, oraz zabezpieczania wylotów kominowych ponad dachem przed ponownym zatkaniem gniazdami ptaków za pomocą siatek ze stali nierdzewnej i ocynkowanej, oraz specjalistycznych kratek ze stali nierdzewnej ciętych z jednego kawałka blachy, bez zgrzewania. Budowa ich nie ogranicza prawie wcale ciągu. Kratki dostępne w sklepach i marketach niestety zmniejszają go. Posiadamy wersję kratek z filtrem wewnętrznym przeciw insektom z włókna  szklanego. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg i przeciwdziałające „cofce”, czyli ciągowi wstecznemu. Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej. Usuwamy zalegającą na ściankach kominów smołę, będącą najczęstszym powodem zatkań i pożarów w kominach.

Montujemy stalowe systemy kominowe. Uszczelniamy przewody kominowe, zabezpieczamy je przed działaniem kondensatu z kotłów gazowych rurami jedno i dwuściennymi. Wykonujemy ocieplone kominy zewnętrzne, dobudowywane do budynku. W przewody kominowe ze skosami i nieregularne, proponujemy elastyczne wkłady kominowe ze stali nierdzewnej kwasoodpornej. Są to wkłady o szerokim zastosowaniu, zarówno przy wentylacji, jak też przy kanałach spalinowych. Nierdzewnymi wkładami kominowymi zajmuje się dokładnie strona www.stalowy-komin.pl.

Wystawiamy wszelkie protokoły i opinie kominiarskie: odbiory stanu surowego ze wskazaniem podłączeń, opinie do gazowniodbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje kanałów kominowych, oględziny po pożarach w kominach, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu budynków: okresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej). Badanie kominów po pożarze kamerą. Odbiory kotłowni z Funduszy Unijnych na dotację.

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Kraków Rybitwy

Nasz kominiarz stawia na jakość przy możliwie niskiej cenie. Każdy klient traktowany jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody nie wystarczą, nie poprzestajemy na tym. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem wyeliminować usterki.  I je usuwamy. Szanujemy przy tym zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy z góry najdroższych metod. Bardzo często te najprostsze i najtańsze są najlepsze.

Stawiamy na ciągły rozwój. Oprócz tradycyjnych, wiekowych metod wykorzystujemy technikę do polepszania jakości usług. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„ i „nie da się„. Każdy przewód kominowy, który był sprawny, można doprowadzić do pełnej użyteczności bez zbędnego wykuwania otworów roboczych w ścianach budynku.

W swojej pracy korzystamy z kominowych kamer inspekcyjnych. Pozwalają one „wejść” do środka kominów i sprawdzić ich stan techniczny, drożność, oraz przyczynę zatkania. Generator dymu w odróżnieniu do kominiarskich „świec i zapałek dymowych„ wytwarza ogromne ilości nietoksycznego dymu, który szybko zapełnia przewody kominowe i wydostaje się nieszczelnościami w ścianach komina, które łatwo wtedy zlokalizować.

Sprzęt elektroniczny:. anemometry skrzydełkowe i termiczne, detektory gazu ziemnego, gazu LPG, oraz tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają Świadectwa Kalibracji. Zapewnia to prawidłową lokalizację i usunięcie usterek.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech mistrzów kominiarskich. Zachęcamy do korzystania z usług naszych kominiarzy na terenie Kraków Rybitwy i okolic.