Strona główna » Kraków Prokocim

zatkany komin Podłęże

Kominiarz Kraków Prokocim

Witamy na stronie Zakładu Kominiarskiego „Jutrzenka”. Zajmujemy się kompleksowymi usługami kominiarskimi na terenie osiedla Kraków Prokocim i okolic. Usługi dla klientów indywidualnych, instytucji, firm, oraz Wspólnot Mieszkaniowych. W nagłych przypadkach oferujemy całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Kraków Prokocim zawsze do usług.

Oferta Usług Kominiarskich – Kraków Prokocim i małopolska

Posiadamy pełną ofertę usług. Od standardowego czyszczenia kominówudrażniania przewodów kominowych z gniazd i z gruzu, oraz zabezpieczania wylotów kominów wentylacyjnych, spalinowych i dymowych przed ponownym zatkaniem przez nowo budowane gniazda ptaków za pomocą siatek nierdzewnych i ocynkowanych, oraz specjalistycznych kratek kominowych. Kratki te są produkowane ze stali nierdzewnej ciętej laserowo. Konstrukcja ich nie ogranicza ciągu, czego nie można powiedzieć o kratkach dostępnym na półkach sklepowych. Posiadamy wersję kratek z filtrem wewnętrznym z włókna  szklanego przeciw insektom. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg i przeciwdziałające tak zwanej „cofce” – ciągowi wstecznemu. Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej.

Instalujemy stalowe systemy kominowe w celu uszczelnienia kanałów kominowych, zabezpieczenia przed działaniem kondensatu kotłów gazowych rurami jedno i dwuściennymi. Wykonujemy kominy zewnętrzne w ociepleniu. W przewody kominowe nieregularne, lub ze skosami proponujemy elastyczne wkłady kominowe ze stali nierdzewnej kwasoodpornej, doskonale nadające się do kotłów gazowych i przewodów wentylacyjnych. Nierdzewnymi wkładami kominowymi wnikliwie zajmuje się strona www.stalowy-komin.pl.

Wystawiamy opinie i protokoły kominiarskie: odbiór stanu surowego ze wskazaniem podłączeńopinie do gazowniodbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje istniejących kanałów kominowych, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu nieruchomościokresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej).

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Kraków Prokocim

Dla dobra klientów nasz kominiarz stawia na jakość przy jak najniższej cenie. Każdy traktowany jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody zawodzą, nie zostawiamy nikogo samego sobie z problemem. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem usunąć nieprawidłowości. Szanujemy przy tym zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy z góry najdroższych metod. Często te najprostsze i najtańsze są najlepsze.

Stawiamy na ciągły rozwój. Oprócz tradycyjnych metod wykorzystujemy technikę do poprawiania jakości swoich usług. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„. Każdy przewód kominowy, który był drożny da się doprowadzić do pełnej sprawności bezinwazyjnie, bez niepotrzebnego wykuwania dziur w ścianach wewnętrznych.

W swojej pracy wykorzystujemy kominowe kamery inspekcyjne. Pozwalają one „wejść” do komina i sprawdzić jego stan techniczny, drożność, szczelność, oraz ewentualną przyczynę zatkania. Innym narzędziem wykorzystywanym przez nas jest generator dymu. W odróżnieniu do kominiarskich „zapałek i świec dymnych„, generator wytwarza ogromne ilości nietoksycznego dymu. Bardzo szybko zapełnia kanał kominowy i wycieka na zewnątrz ewentualnymi nieszczelnościami w ściankach komina, które łatwo wtedy zlokalizować.

Elektronika pomiarowa, np. anemometry skrzydełkowe i termiczne, wykrywacze nieszczelności gazu ziemnego, gazu LPG, tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają aktualne Świadectwa Kalibracji. Gwarantuje to poprawną diagnozę, lokalizację i usunięcie istniejących usterek w kanałach kominowych wentylacyjnych, spalinowych i dymowych.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech mistrzów kominiarskich, z których jeden, założyciel firmy jest Biegłym Sądowym. Zapraszamy do korzystania z usług naszych kominiarzy w Krakowie Prokocimiu i w okolicy.