Strona główna » Kraków Bieżanów

zatkany komin Podłęże

Kominiarz Kraków Bieżanów

Witamy na stronie Zakładu Kominiarskiego „Jutrzenka”. Zajmujemy się kompleksowymi usługami kominiarskimi na terenie osiedla Kraków Bieżanów i okolic. Usługi dla klientów indywidualnych, instytucji, firm, oraz Wspólnot Mieszkaniowych. W nagłych przypadkach posiadamy całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Kraków Bieżanów do usług.

Oferta Usług Kominiarskich – Kraków Bieżanów i małopolska

Posiadamy pełną ofertę usług. Od czyszczeniaudrażniania przewodów kominowych z gniazd i gruzu, oraz zabezpieczania wylotów kominów wentylacyjnych, spalinowych i dymowych przed ponownym zatkaniem przez nowo budowane gniazda ptaków.  Zabezpieczamy je za pomocą siatek nierdzewnych i ocynkowanych, oraz specjalistycznych kratek kominowych. Kratki te są produkowane ze stali nierdzewnej ciętej laserowo. Ich kształt nie ogranicza ciągu, czego nie można powiedzieć o kratkach dostępnym na półkach w marketach. Oferujemy wersję kratek z filtrem wewnętrznym z włókna  szklanego przeciw insektom. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg i przeciwdziałające tak zwanej „cofce” – ciągowi wstecznemu. Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej.

Instalujemy stalowe systemy kominowe w celu doszczelnienia kanałów kominowych, zabezpieczenia przed niszczącym działaniem kwasów kondensatu kotłów gazowych rurami jedno i dwuściennymi. Budujemy kominy zewnętrzne ocieplone. W przewody kominowe nieregularne, lub ze skosami proponujemy elastyczne wkłady kominowe ze stali nierdzewnej kwasoodpornej. Doskonale nadają się do kotłów gazowych i przewodów wentylacyjnych. Stalowymi wkładami kominowymi zajmuje się strona www.stalowy-komin.pl.

Wystawiamy opinie i protokoły kominiarskie: odbiory stanu surowego ze wskazaniemopinie do gazowniodbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje istniejących kanałów kominowych, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu nieruchomościokresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej).

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Kraków Prokocim

Dla dobra klientów nasz kominiarz stawia na wysoką jakość przy jak najniższej cenie. Każdy klient traktowany jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody zawodzą, nie zostawiamy nikogo samego sobie z usterką. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem usunąć nieprawidłowości. Szanujemy przy tym zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy z góry najdroższych metod. Często te najprostsze i najtańsze są najlepsze.

Stawiamy na ciągły rozwój. Oprócz tradycyjnych metod wykorzystujemy technikę do poprawiania jakości swoich usług. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„. Każdy przewód kominowy, który był kiedyś drożny, da się doprowadzić do pełnej sprawności bezinwazyjnie, bez niepotrzebnego wykuwania dziur w ścianach wewnętrznych.

W swojej pracy wykorzystujemy kominowe kamery inspekcyjne. Pozwalają one „wejść” do komina i sprawdzić jego stan techniczny, drożność, szczelność, oraz ewentualną przyczynę zatkania. Innym narzędziem wykorzystywanym przez nas jest generator dymu. W odróżnieniu do kominiarskich „zapałek i świec dymnych”„, generator wytwarza bardzo duże ilości nietoksycznego dymu. Szybko zapełnia kanał kominowy i wycieka na zewnątrz ewentualnymi nieszczelnościami w ściankach komina, które łatwo wtedy zlokalizować.

Elektronika do pomiarów, np. anemometry skrzydełkowe i termiczne, wykrywacze nieszczelności gazu ziemnego, gazu LPG, tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają aktualne Świadectwa Kalibracji. Gwarantuje to poprawną diagnozę, lokalizację i usunięcie istniejących usterek w kanałach kominowych wentylacyjnych, spalinowych i dymowych.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech mistrzów kominiarskich, z których jeden, założyciel firmy jest Biegłym Sądowym. Zapraszamy do korzystania z usług naszych kominiarzy w Krakowie Bieżanowie i okolicy.