Strona główna » Kominiarz » kominiarz Świątniki Górne

Kominiarz Świątniki Górne

Kominiarz Świątniki Górne

Witamy – Zakład Kominiarski „Jutrzenka”. Kompleksowe usługi kominiarskie na terenie miasta Świątniki Górne i okolic. Usługi dla klientów indywidualnych, instytucji, oraz Wspólnot Mieszkaniowych. W nagłych przypadkach prowadzimy całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Świątniki Górne zawsze do usług.

Oferta Usług Kominiarskich – Świątniki Górne i małopolska

Posiadamy kompleksową ofertę. Począwszy od czyszczenia przewodów kominowych, i ich udrażniania z gniazd i gruzu, zabezpieczania wylotów kominów wentylacyjnych, spalinowych i dymowych przed ponownym zatkaniem przez nowo budowane gniazda ptaków za pomocą siatek stalowych nierdzewnych i ocynkowanych, oraz specjalistycznych kratek kominowych ze stali nierdzewnej ciętej laserowo.

Konstrukcja ich nie ogranicza ciągu, co nie ma miejsca w przypadku kratek dostępnych w marketach. Posiadamy wersję kratek z filtrem wewnętrznym z włókna  szklanego przeciw insektom. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg i przeciwdziałające tak zwanej „cofce”, czyli ciągowi wstecznemu. Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej.

Montujemy stalowe systemy kominowe w celu uszczelnienia kanałów kominowych, zabezpieczenia przed działaniem kondensatu kotłów gazowych rurami jedno i dwuściennymi. Wykonujemy ocieplone kominy zewnętrzne. W przewody kominowe nieregularne, lub ze skosami proponujemy elastyczne wkłady kominowe nierdzewne ze stali kwasoodpornej, lub z folii aluminiowej typu „Alufol„. Stosuje się je do wentylacji i przewodów spalinowych z kotłów gazowych i olejowych. Szczegóły zastosowań i montażu systemów kominowych dostępne na stronie: www.stalowy-komin.pl.

Wystawiamy opinie i protokoły kominiarskie: odbiór stanu surowego ze wskazaniem podłączeń, opinie do gazowni, odbiory końcowe budynków, ekspertyzy kominiarskie, inwentaryzacje istniejących kanałów kominowych, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu nieruchomości: okresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej).

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Świątniki Górne

Dla dobra klientów nasz kominiarz stawia na jakość przy możliwie najniższej cenie. Jesteśmy konkurencyjni. Każdy klient traktowany jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody nie wystarczają, nie zostawiamy nikogo samego z problemem. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem usunąć ewentualne usterki. I je usuwamy. Szanujemy przy tym zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy z góry najdroższych metod. Czasem najprostsze i najtańsze oznacza najlepsze.

Stawiamy na ciągły rozwój personalny. Oprócz tradycyjnych metod wykorzystujemy technikę do poprawiania jakości wykonywanych usług. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„. Każdy przewód kominowy, który był drożny można doprowadzić do pełnej sprawności bezinwazyjnie, bez niepotrzebnego przekuwania ścian budynku.

W swojej pracy wykorzystujemy kominowe kamery inspekcyjne. Pozwalają one „wejść” do komina i sprawdzić jego stan techniczny, drożność, oraz ewentualną przyczynę zatkania. Innym narzędziem jest generator dymu. W odróżnieniu do nie przydatnych „zapałek kominiarskich„, generator wytwarza ogromne ilości nietoksycznego dymu, który szybko zapełnia przewód kominowy i wydostaje się na zewnątrz ewentualnymi nieszczelnościami w ściankach komina, które łatwo wtedy zlokalizować.

Sprzęt pomiarowy, np. anemometry skrzydełkowe i termiczne, wykrywacze nieszczelności gazu ziemnego, gazu LPG, tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają Świadectwa Kalibracji. Gwarantuje to poprawną diagnozę, lokalizację i szybsze usunięcie istniejących usterek w kanałach kominowych wentylacyjnych, spalinowych i dymowych.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech mistrzów kominiarskich. Zapraszamy do skorzystania z usług naszego kominiarza na terenie gminy Świątniki Górne: Ochojno, Olszowice, Rzeszotary, Świątniki Górne, Wrząsowice, Zalesie.