Strona główna » Kominiarz » kominiarz Słomniki

Kominiarz Słomniki

Kominiarz Słomniki

Witamy w Zakładzie Kominiarskim „Jutrzenka”. Zajmujemy się kompleksowymi usługami kominiarskimi na terenie miasta Słomniki i okolic. Usługi dla klientów indywidualnych, instytucji, oraz Wspólnot Mieszkaniowych. W wyjątkowych sytuacjach prowadzimy całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Słomniki do Państwa usług.

Oferta Usług Kominiarskich – Słomniki i  małopolska

Posiadamy pełną ofertę wykonywanych usług. Począwszy od czyszczenia i udrażniania kanałów kominowych z gniazd i z gruzu, zabezpieczania wylotów kominów przed ponownym zatkaniem przez nowe gniazda ptaków za pomocą specjalistycznych kratek kominowych ze stali nierdzewnej ciętej laserowo, których konstrukcja nie ogranicza ciągu. Nie można tak powiedzieć o kratkach dostępnym w marketach, które swoim małym prześwitem hamują przepływ powietrza. Posiadamy wersję kratek z filtrem wewnętrznym z włókna  szklanego przeciw insektom. Stosujemy siatki kominowe przeciw ptakom ze stali nierdzewnej i ocynkowanej. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg i przeciwdziałające tak zwanej „cofce”, czyli ciągowi wstecznemu. Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej.

Montujemy stalowe systemy kominowe w celu uszczelnienia kanałów kominowych, zabezpieczenia przed działaniem kondensatu kotłów gazowych rurami jedno i dwuściennymi. Wykonujemy ocieplone kominy zewnętrzne. W przewody kominowe nieregularne, lub ze skosami proponujemy elastyczne wkłady kominowe ze stali nierdzewnej kwasoodpornej, lub folii aluminiowej „Alufol” (przewody wentylacyjne i spalinowe – gazowe i olejowe). Szczegóły zastosowań i montażu systemów kominowych nierdzewnych na stronie: www.stalowy-komin.pl.

Wystawiamy wszelkie opinie i protokoły kominiarskie: odbiór stanu surowego ze wskazaniem podłączeń, opinie do gazowni, odbiory końcowe budynków, ekspertyzy kominiarskie, inwentaryzacje istniejących kanałów kominowych, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu nieruchomości: okresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej).

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Słomniki

Dla dobra klientów nasi kominiarze stawiają na bardzo wysoką jakość przy możliwie najniższej cenie. Każdy traktowany jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody zawodzą, nie zostawiamy nikogo z problemem. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem usunąć ewentualne usterki, po czym to wykonujemy. Szanujemy przy tym zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy z góry najdroższych metod. Czasem najprostsze i najtańsze oznacza najlepsze.

Stawiamy na ciągły rozwój umiejętności. Oprócz starych tradycyjnych metod wykorzystujemy technikę do poprawiania jakości swoich usług. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„. Prawie każdy przewód kominowy, który był sprawny da się doprowadzić do pełnej drożności bezinwazyjnie, bez niepotrzebnego wykuwania dziur w ścianach budynku.

W swojej pracy wykorzystujemy kominowe kamery inspekcyjne. Pozwalają one „wejść” do komina i sprawdzić jego stan techniczny, drożność, oraz ewentualną przyczynę zatkania. Innym narzędziem jest generator dymu. W odróżnieniu do nie przydatnych kominiarskich „zapałek dymowych„, generator wytwarza bardzo dużą ilość nietoksycznego dymu, który szybko zapełnia przewód kominowy i wydostaje się na zewnątrz ewentualnymi nieszczelnościami w ścianach komina, łatwo wtedy je zlokalizować. Sprzęt pomiarowy: anemometry skrzydełkowe i termiczne, wykrywacze nieszczelności gazu ziemnego, LPG, tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają Świadectwa Kalibracji. Gwarantuje to prawidłową diagnozę, lokalizację i usunięcie istniejących usterek w kanałach kominowych wentylacyjnych, spalinowych i dymowych.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech umiejętnych mistrzów kominiarskich. Zapraszamy do korzystania z naszych usług na terenie Słomnik i okolic.