Strona główna » Kominiarz » Odbiór kominiarski stanu surowego ze wskazaniem

Odbiór kominiarski stanu surowego ze wskazaniem – niepotrzebny…

Budujesz dom. Zatrudniasz ekipę budowlańców „z polecenia”. Wszystko idzie szybko. Mury pną się w górę. Instalacje wodne i centralnego ogrzewania przechodzą próbę szczelności. Powstaje konstrukcja dachu. Praca wykonana. Zadowolony płacisz i polecasz innym.  Wstawiasz drzwi, okna. Nie zapominasz oczywiście o wyłazie dachowym. Masz już stan surowy zamknięty. Teraz zajmujesz się wykończeniówką. Precyzyjnie wybierasz panele podłogowe do salonu i sypialni. Do kuchni i łazienki gres, granit, marmur. Precyzyjnie dobierasz kolory. Podobnie płytki na ściany: ceramiczne, a może mozaika lub kamień. Dopieszczasz wnętrza. Dopasowujesz każdy detal. Teraz czas na odbiór kominiarski stanu surowego do „gazowni”.

Odbiór kominiarski – kominiarz wróg…

Szukasz mistrza kominiarskiego do wystawienia protokołu do podłączenia gazu, lub odbioru końcowego budynku. Chcesz tylko papier dostać. I tu problemy. Kominiarz „dwoi się i troi” by Ci życie utrudnić. Że to i tamto źle. Brak wentylacji lub zbyt mały jej przekrój poprzeczny. Według Ciebie niepotrzebna tu wentylacja, w końcu masz bardzo drogi nowoczesny kocioł kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania. „Mistrzu” robi problemy. Że za duża odległość komina od  przyłącza kotła, pieca lub kratki wentylacyjnej. Na wylotach kominów ponad dachem jest także coś nie tak. Komin trzeba wydłużyć, coś wewnątrz przekuć by „podciśnienie” zachować. Czepia się i tyle…

W końcu prosi o pokazanie projektu. Masz go na miejscu. Nagle okazuje się, że jakiś „przekreślony kwadrat” powinien być przewodem kominowym wentylacyjnym wyprowadzonym ponad dach. Ty go nie posiadasz. „Kółko i dwie kreski” też coś oznaczają, coś co ingeruje we wszystkie kondygnacje budynku. Nie uwzględniono tego przy stawianiu ścian i stropów.

Zazwyczaj nie spotykamy się z błędnymi Projektami Budowlanymi. Zwykle to wykonanie inwestycji jest nieprawidłowe.

Odbiór kominiarski stanu surowego ze wskazaniem miejsc podłączeń – korzyści

Weryfikujesz wtedy wykonanie inwestycji zgodnie z projektem. Ewentualne uchybienia masz uwzględnione w Protokole Kominiarskim. Jest to podstawa roszczeń za niezgodność z projektem. Wielokrotnie stykamy się z podobnym problemem. Ekipy budowlane świadomie lub nie, upraszczają sobie życie. To Ty pozostajesz sam na sam z problemem. Kosztowne remonty w domach, w których jeszcze nikt nie mieszkał nie należą do rzadkości. Zainwestowanie w opinię fachowego mistrza kominiarskiego jest tak naprawdę oszczędnością.

Odbiór kominiarski stanu surowego ze wskazaniem – obsługiwany teren

Oddział małopolski zajmuje się wykonywaniem odbiorów kominiarskich ze wskazaniem w obrębie miast i powiatów: Kraków, Wieliczka, Gdów, Dobczyce, Myślenice, Świątniki Górne, Skawina, Bochnia, Proszowice, Słomniki.
Oddział świętokrzyski obsługuje teren: Starachowice, Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski,, Skarżysko-Kamienna, Suchedniów, Bodzentyn, Iłża, Mirzec.