Strona główna » Kominiarz » kominiarz Myślenice

Kominiarz Myślenice

Kominiarz Myślenice

Zakład Kominiarski „Jutrzenka” zajmuje się kompleksowymi usługami kominiarskimi na terenie miasta Myślenice i okolic. Usługi dla klientów indywidualnych, instytucji, oraz Wspólnot Mieszkaniowych. W sytuacjach losowych oferujemy całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Myślenice zawsze do usług!

 

Oferta Usług Kominiarskich – Myślenice i  małopolska

Jesteśmy wszechstronni. Oferujemy każdą usługę w obrębie kominiarstwa. Począwszy od udrożnienia przewodów kominowych z gniazd i z gruzu,  zabezpieczenia wylotów kominów wentylacyjnych, spalinowych i dymowych przed ponownym zatkaniem za pomocą specjalistycznych kratek kominowych ze stali nierdzewnej ciętej laserowo. Ich budowa nie ogranicz ciągu, czego nie można powiedzieć o kratkach marketowych. Posiadamy wersję kratek z filtrem przeciw insektom z włókna  szklanego. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg i przeciwdziałające tak zwanej „cofce”, czyli ciągowi wstecznemu. Czyścimy mechaniczne kominy z sadzy szklistej.

Montujemy nierdzewne systemy kominowe w celu uszczelnienia kanałów kominowych, zabezpieczenia przed działaniem kwasów kondensatu kotłów gazowych rurami dwuściennymi. Uruchamiamy ocieplone kominy zewnętrzne. W przewody kominowe ze skosami zalecamy elastyczne wkłady kominowe ze stali nierdzewnej kwasowej, lub aluminiowe „Alufol. Dokładne informacje o rodzajach nierdzewnych wkładach kominowych zajmują się na stronie www.stalowy-komin.pl.

Mamy w ofercie wszelkiego rodzaju protokoły kominiarskie: odbiory stanu surowego ze wskazaniem, opinie do gazowni, odbiory końcowe budynków, ekspertyzy kominiarskie, inwentaryzacje istniejących kanałów kominowych, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu nieruchomości: okresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej).

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – kominiarz Myślenice

Dla dobra klientów nasi kominiarze stawiają na możliwie najwyższą jakość przy opcjonalnie niskiej cenie. Każdy klient traktowany jest indywidualnie. Jeśli podstawowe metody zawodzą, nie zostawiamy pracy nie skończonej. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem usunąć problem. Szanujemy przy tym zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy najdroższych metod jak niektórzy. Czasem najprostsze i najtańsze oznacza najlepsze.

Stawiamy na ciągły rozwój zawodowy i techniczny. Oprócz sprawdzonych tradycyjnych metod wykorzystujemy zdobycze techniki do poprawiania jakości wykonywanej pracy. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają zwrotu „nie da się tego zrobić„. Każdy przewód kominowy, który był drożny jesteśmy w stanie doprowadzić do pełnej sprawności bezinwazyjnie, bez wykuwania otworów rewizyjnych w ścianach budynku.

W swojej pracy wykorzystujemy inspekcyjne kamery kominiarskie. Pozwalają one „wejść” do komina i sprawdzić stan techniczny, drożność, oraz przyczynę zatkania. Posiadamy także generator dymu. Wytwarza on ogromne ilości ekologicznego dymu, który szybko zapełnia przewód kominowy i wydostaje się na zewnątrz ewentualnymi nieszczelnościami w ściankach komina, które łatwo zlokalizować.

Sprzęt pomiarowy, np. ciągomierze skrzydełkowe i termiczne, detektory nieszczelności gazu ziemnego, LPG, oraz tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają aktualne Świadectwa Kalibracji. Zapewnia to prawidłową diagnozę, lokalizację i usunięcie istniejących usterek w kanałach kominowych i instalacjach gazu ziemnego.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech mistrzów kominiarskich, z których jeden, założyciel firmy jest Biegłym Sądowym. Zapraszamy do skorzystania z fachwych usług kominiarskich na terenie gminy Myślenice: Bęczarka, Borzęta, Bulina,  Bysina, Droginia, Głogoczów, Jasienica, Jawornik, Krzyszkowice, Łęki, Osieczany, Polanka, Poręba Trzemeśnia, Zasań, Zawada.