Strona główna » Kominiarz » kominiarz Mogilany

zatkany komin Kraków

 

Kominiarz Mogilany

Witamy na stronie Usług Kominiarskich „Jutrzenka”. Zajmujemy się kompleksowym świadczeniem usług kominiarskich na terenie miasta Mogilany i okolic. Usługi dla klientów indywidualnych, instytucji, oraz Wspólnot. W nagłych sytuacjach oferujemy Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Mogilany zawsze na Państwa Usługi.

 

Oferta Usług Kominiarskich – gmina Mogilany

Oferujemy wszelkie usługi kominiarskie. Czyszczenia kanałów kominowychudrażniania przewodów kominowych z gniazd i gruzu. Zabezpieczamy  drożność kominów przed zatkaniem nowymi gniazdami dzięki specjalistycznym kratkom kominowych ze stali nierdzewnej ciętej laserowo, których konstrukcja nie ogranicz ciągu, jak robią to kratki dostępne w marketach. Posiadamy wersję kratek z filtrem wewnętrznym z włókna  szklanego przeciw insektom. Zabezpieczamy kominy także siatkami ocynkowanymi i ze stali nierdzewnej.

Montujemy nasady wzmacniające ciąg i przeciwdziałające „cofce”, czyli ciągowi wstecznemu. Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej. Montujemy stalowe systemy kominowe uszczelniające kanały kominowe, zabezpieczenie przed działaniem kondensatu kotłów gazowych rurami dwuściennymi. Wykonujemy ocieplone kominy zewnętrzne. W przewody kominowe nieregularne, lub ze skosami proponujemy elastyczne wkłady kominowe ze stali nierdzewnej kwasoodpornej, oraz typu „Alufol”.  Dokładne informacje o nierdzewnych wkładach kominowych zajmują się na stronie www.stalowy-komin.pl.

Wystawiamy protokoły i opinie kominiarskie: odbiór stanu surowego ze wskazaniem podłączeńopinia do gazowniodbiór końcowy budynków, ekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje istniejących kanałów kominowych, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu nieruchomościokresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej).

Dlaczego nasza Firma Kominiarska – usługi kominiarskie Mogilany

Dla korzyści klientów nasi kominiarze stawiają na jakość przy możliwie najniższej cenie. Każdy klient traktowany jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody nie skutkują, nie zostawiamy nikogo z problemem. Pomagamy jak najniższym kosztem usunąć ewentualne usterki. Szanujemy przy tym zdrowie i portfel klientów. Nie wmuszamy najdroższych metod dla własnej korzyści. Czasem najprostsza i najtańsza jest najlepsza.

Stawiamy na rozwój, ciągły rozwój. Oprócz tradycyjnych metod wykorzystujemy współczesną technikę do poprawiania jakości swoich usług. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„. Każdy przewód kominowy, który był drożny, sprawny, da się doprowadzić bezinwazyjnie do stanu używalności, bez niepotrzebnego wykuwania dziur w ścianach wewnątrz mieszkania.

W swojej pracy wykorzystujemy kamery inspekcyjne. Pozwalają one „wejść” do komina i sprawdzić jego stan, szczelność, drożność, oraz ewentualną przyczynę zatkania. Innym narzędziem jest generator dymu. W odróżnieniu do nie przydatnych kominiarskich „zapałek dymowych„, generator wytwarza ogromne ilości nietoksycznego dymu, który szybko zapełnia przewód kominowy i wydostaje się na zewnątrz ewentualnymi nieszczelnościami w ściankach komina, które łatwo wtedy zlokalizować.

Sprzęt pomiarowy, np. anemometry skrzydełkowe i termiczne, wykrywacze nieszczelności gazu ziemnego, gazu LPG, tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają aktualne Świadectwa Kalibracji. Gwarantuje to prawidłową diagnozę, lokalizację i usunięcie istniejących usterek w kanałach kominowych wentylacyjnych, spalinowych i dymowych.

W ramach firmy współpracuje czterech mistrzów kominiarskich. Wszyscy do Państwa usług. Zachęcamy do skorzystania na powiatu Mogilany: Brzyczyna, Buków, Chorowice, Gaj, Konary, Kulerzów, Libertów, Lusina, Mogilany, Włosań.