Strona główna » Kominiarz » kominiarz Kłaj

zatkany komin Kraków

Kominiarz Kłaj

Zakład Kominiarski „Jutrzenka”. Zajmujemy się kompleksowymi usługami kominiarskimi na terenie miejscowości Kłaj i w okolicy. Usługi dla klientów indywidualnych, instytucji, oraz Wspólnot Mieszkaniowych. W nagłych sytuacjach prowadzimy całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz na terenie miejscowości Kłaj zawsze do Państwa usług.

 

Oferta Usług Kominiarskich – Kłaj i małopolska

Posiadamy pełną ofertę świadczonych usług. Począwszy od czyszczenia przewodów kominowych, i ich udrażniania z gniazd i gruzu, oraz zabezpieczania wylotów kominów wentylacyjnych, spalinowych i dymowych przed powtórnym zatkaniem przez nowe ptasie gniazda za pomocą specjalistycznych kratek kominowych ze stali nierdzewnej ciętej laserowo, których konstrukcja nie ogranicz ciągu, czego nie można powiedzieć o kratkach dostępnym w marketach. Posiadamy wersję kratek z filtrem wewnętrznym z włókna  szklanego przeciw insektom. Stosujemy także siatki ocynkowane i nierdzewne. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg i przeciwdziałające tak zwanej „cofce”, czyli ciągowi wstecznemu. Oferujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej.

Montujemy stalowe systemy kominowe w celu uszczelnienia kanałów, zabezpieczenia przed działaniem kondensatu kotłów gazowych rurami jedno i dwuściennymi. Wykonujemy ocieplone kominy zewnętrzne. W przewody kominowe nieregularne, lub ze skosami proponujemy elastyczne wkłady kominowe typu „Alufol”, oraz elastyczne rury ze stali nierdzewnej kwasoodpornej. Stalowymi systemami kominowymi zajmuje się szczegółowo strona www.stalowy-komin.pl.

Wystawiamy wszelkie protokoły kominiarskie: odbiór stanu surowego ze wskazaniem podłączeńopinie do gazowniodbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje istniejących kanałów kominowych, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu nieruchomościokresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej).

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Kłaj

Dla dobra naszych klientów nasi kominiarze stawiają na jakość przy możliwie najniższej cenie. Każde zlecenie traktowane jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody zawiodą, nie zostawiamy nikogo na pastwę losu. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem usunąć ewentualne usterki. Szanujemy zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy z góry najdroższych metod. Czasem najprostsze i najtańsze jest najlepsze.

Stawiamy na ciągły rozwój swoich umiejętności i wiedzy. Oprócz starych tradycyjnych metod wykorzystujemy technikę do poprawiania jakości usług. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„. Każdy przewód kominowy, który był drożny da się doprowadzić do pierwotnej sprawności bezinwazyjnie, bez niepotrzebnego wykuwania dziur w ścianach wewnętrznych.

W swojej pracy wykorzystujemy kominowe kamery inspekcyjne. Pozwalają one „wejść” do komina i sprawdzić jego stan techniczny, drożność, szczelność, oraz ewentualną przyczynę zatkania. Innym narzędziem jaki stosujemy jest generator dymu. W odróżnieniu do mało przydatnych kominiarskich „zapałek dymowych„, generator wytwarza duże ilości nietoksycznego dymu, który szybko zapełnia komin i wydostaje się na zewnątrz ewentualnymi nieszczelnościami w ściankach komina, które można wtedy zlokalizować.

Urządzenia pomiarowe, np. anemometry skrzydełkowe i termiczne, wykrywacze nieszczelności gazu ziemnego, gazu LPG, tlenku węgla CO (czadu) posiadają Świadectwa Kalibracji. Gwarantuje to prawidłową diagnozę, lokalizację i usunięcie istniejących usterek w kanałach kominowych wentylacyjnych, spalinowych i dymowych.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech doświadczonych mistrzów kominiarskich. Zapraszamy do skorzystania z usług nie drogiego i doświadczonego kominiarza na terenie całej gminy Kłaj: Brzezie, Dąbrowa, Grodkowice, Gruszki, Łysokanie, Łężkowice, Targowisko, Szarów.