Strona główna » Kominiarz » kominiarz Kielce

Kominiarz Kielce

Kominiarz Kielce

Witamy w Zakładzie Kominiarskim „Jutrzenka”. Zajmujemy się kompleksowymi usługami kominiarskimi w obrębie miasta Kielce i okolic. Usługi dla klientów indywidualnych, instytucji, oraz Wspólnot Mieszkaniowych. W nagłych przypadkach prowadzimy całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz na terenie miasta Kielce zawsze do Państwa usług.

Oferta Usług Kominiarskich – Kielce i świętokrzyskie

Posiadamy pełną ofertę wykonywanych usług. Począwszy od standardowego czyszczenia przewodów kominowych,  udrażniania przewodów kominowych z gniazd i gruzu, oraz zabezpieczania wylotów kominów wentylacyjnych, spalinowych i dymowych przed ponownym zatkaniem nowymi gniazdami ptaków za pomocą siatek ocynkowanych i nierdzewnych. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg i przeciwdziałające efektowi „cofki”, czyli ciągowi wstecznemu. Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej.

Montujemy stalowe systemy kominowe uszczelniające kanały kominowe, zabezpieczające przed działaniem kondensatu kotłów gazowych rurami jedno i dwuściennymi. Wykonujemy ocieplone kominy zewnętrzne. W przewody kominowe nieregularne i ze skosami proponujemy elastyczne wkłady kominowe typu „Alufol”, oraz rury ze stali nierdzewnej kwasowej poddające się pod kształt skosów. Stalowymi systemami kominowymi zajmuje się szczegółowo strona www.stalowy-komin.pl.

Wystawiamy wszelkiego rodzaju protokoły kominiarskie: odbiory stanu surowego ze wskazaniem, opinie do gazowni, odbiory końcowe budynków, ekspertyzy kominiarskie, inwentaryzacje istniejących kanałów kominowych. Okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu nieruchomości: okresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej).

Zalety naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Kielce

Dla dobra klientów nasz kominiarz zawsze stawia na jakość przy możliwie najniższej cenie. Każdego klienta traktujemy indywidualnie. Jeśli standardowe metody zawodzą, nie zostawiamy nikogo samego z usterką. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem je usunąć. Szanujemy przy tym zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy z góry najdroższych metod. Czasem najprostsze i najtańsze oznacza najlepsze.

Stawiamy na ciągły rozwój. Oprócz starych, sprawdzonych metod wykorzystujemy ciągle rozwijającą się technikę do poprawiania jakości swoich usług. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„. Każdy przewód kominowy, który był drożny można doprowadzić do pełnej sprawności bezinwazyjnie, bez wykuwania dziur w ścianach wewnętrznych.

W swojej pracy wykorzystujemy kominowe kamery inspekcyjne. Pozwalają one „wejść” do komina i sprawdzić jego stan, drożność, oraz ewentualną przyczynę zatkania. Innym narzędziem jest generator dymu. W odróżnieniu do „zapałek dymowych„, generator wytwarza ogromne ilości nietoksycznego dymu. Bardzo szybko zapełnia on przewód kominowy i wycieka na zewnątrz ewentualnymi nieszczelnościami w ściankach komina, które łatwo wówczas zlokalizować.

Sprzęt pomiarowy, np. anemometry skrzydełkowe i termiczne, detektory nieszczelności gazu ziemnego, gazu LPG, tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają ważne Świadectwa Kalibracji. Gwarantuje to prawidłową diagnozę, lokalizację i usunięcie istniejących usterek w przewodach kominowych, kotłach i instalacjach gazowych.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech otwartych na swoją pracę mistrzów kominiarskich, z których jeden, założyciel firmy Mieczysław Szewczyk jest Biegłym Sądowym. Zapraszamy do skorzystania z usług kominiarza na terenie Kielc.