Strona główna » Kokotów

zatkany komin Kraków

Kominiarz Kokotów

Witamy na stronie Zakładu Usług Kominiarskich „Jutrzenka”. Świadczymy kompleksowe usługi kominiarskie na terenie miejscowości Kokotów i okolic. Usługi dla klientów indywidualnych, instytucji, oraz Wspólnot Mieszkaniowych. W nagłych przypadkach prowadzimy całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz na terenie miejscowości Kokotów zawsze do Państwa usług.

Oferta Usług Kominiarskich – Kokotów i małopolska

Posiadamy pełną ofertę usług. Począwszy od podstawowego czyszczenia kominówudrażniania przewodów kominowych z gniazd i z gruzu, oraz zabezpieczania wylotów kominów wentylacyjnych, spalinowych i dymowych przed ponownym zatkaniem gniazdami ptaków za pomocą specjalistycznych kratek kominowych ze stali nierdzewnej ciętej laserowo z jednego kawałka blachy, których konstrukcja nie ogranicza ciągu, czego nie można powiedzieć o kratkach dostępnym w marketach. Posiadamy wersję kratek z filtrem wewnętrznym z włókna  szklanego przeciw insektom. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg i przeciwdziałające tak zwanej „cofce”, czyli ciągowi wstecznemu. Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej.

Montujemy stalowe systemy kominowe w celu uszczelnienia kanałów kominowych, zabezpieczenia przed działaniem kondensatu kotłów gazowych rurami jedno i dwuściennymi. Wykonujemy ocieplone kominy zewnętrzne. W przewody kominowe nieregularne, lub ze skosami proponujemy elastyczne wkłady kominowe z blachy nierdzewnej kwasoodporne. Stalowymi wkładami kominowymi zajmuje się szczegółowo strona www.stalowy-komin.pl.

Wystawiamy wszelkiego rodzaju protokoły kominiarskie: odbiór stanu surowego ze wskazaniem podłączeń, opinie do gazowniodbiory końcowe budynków, ekspertyzy kominiarskie, inwentaryzacje istniejących kanałów kominowych, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu każdej nieruchomości: okresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej).

Zalety naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Kokotów

Dla dobra klientów nasz kominiarz zawsze stawia na jakość przy możliwie najniższej cenie. Każdy klient traktowany jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody się nie sprawdzają, nie zostawiamy nikogo samego sobie. Doradzamy jak najlepiej i najtaniej usunąć ewentualne usterki. Szanujemy przy tym zdrowie i portfel klientów. Nie narzucamy automatycznie z góry najdroższych metod. Czasem najprostsze i najtańsze oznacza najlepsze.

Stawiamy na ciągły rozwój. Oprócz tradycyjnych metod wykorzystujemy współczesną technikę do poprawiania jakości swoich usług. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„. Każdy przewód kominowy, który był dawniej drożny, można doprowadzić do stanu używalności bezinwazyjnie, bez niepotrzebnego wykuwania dziur w ścianach wewnętrznych budynku.

W swojej pracy wykorzystujemy kominowe kamery inspekcyjne. Pozwalają one „wejść” do komina i sprawdzić jego stan techniczny, drożność, i ewentualną przyczynę zatkania. Innym narzędziem stosowanym przez nas jest generator dymu. W odróżnieniu do nie przydatnych kominiarskich „zapałek dymowych„, generator wytwarza ogromne ilości nietoksycznego dymu. Szybko zapełnia on przewód kominowy i wydostaje się na zewnątrz ewentualnymi nieszczelnościami w ściankach przewodu kominowego, które łatwo wtedy zlokalizować.

Cały sprzęt pomiarowy, np. anemometry skrzydełkowe i termiczne, wykrywacze nieszczelności gazu ziemnego, gazu LPG, tlenku węgla CO, tzw. czadu posiadają ważne Świadectwa Kalibracji. Gwarantuje to prawidłową diagnozę, lokalizację i usunięcie istniejących usterek w przewodach kominowych wentylacyjnych, spalinowych i dymowych.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech umiejętnych mistrzów kominiarskich. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego kominiarza na terenie miejscowości Kokotów.