Strona główna » Janowice

zatkany komin Podłęże

Kominiarz Janowice

Witamy na stronie Zakładu Usług Kominiarskich „Jutrzenka”. Oferujemy kompleksowe usługi kominiarskie na terenie miejscowości Janowice i okolic. W nagłych sytuacjach prowadzimy całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Janowice zawsze do usług.

Oferta Usług Kominiarskich – Janowice i małopolska

Posiadamy pełną zakres usług. Od czyszczenia kominówudrażniania przewodów kominowych z gniazd i z gruzu, oraz zabezpieczania wylotów kominów przed ponownym zatkaniem przez nowe gniazda ptaków za pomocą specjalistycznych kratek kominowych ze stali nierdzewnej ciętej laserowo. Budowa kratek nie ogranicza ciągu, czego nie można powiedzieć o kratkach dostępnym w różnych sklepach i marketach. Posiadamy wersję kratek z filtrem wewnętrznym z włókna  szklanego (przeciw insektom). Montujemy nasady kominowe, które wzmacniają ciąg i przeciwdziałają tak zwanej „cofce”, ciągowi wstecznemu. Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej, czyli smoły.

Montujemy stalowe systemy kominowe w celu uszczelnienia kanałów kominowych, zabezpieczenia przed destrukcyjnym wpływem kwasów kondensatu kotłów gazowych rurami jedno i dwuściennymi. Wykonujemy ocieplone kominy zewnętrzne. W przewody kominowe nieregularne, lub ze skosami proponujemy elastyczne wkłady kominowe ze stali nierdzewnej kwasoodpornej. Są one doskonałe do przewodów wentylacyjnych i spalinowych z kotłów gazowych i olejowych. Stalowymi systemami kominowymi zajmuje się szczegółowo strona www.stalowy-komin.pl.

Wystawiamy wszelkie protokoły i opinie kominiarskie: odbiór stanu surowego ze wskazaniem podłączeńopinie do gazowniodbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje istniejących kanałów kominowych, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu nieruchomościokresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej).

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Janowice

Dla dobra klientów nasz kominiarz stawia na wysoką jakość przy możliwie najniższej cenie. Każdy traktowany jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody zawodzą, nie zostawiamy nikogo samego sobie. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem usunąć usterki. I je usuwamy. Szanujemy przy tym zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy z góry najdroższych metod. Czasem najprostsze i najtańsze oznacza najlepsze.

Stawiamy na ciągły, ustawiczny rozwój. Oprócz tradycyjnych metod wykorzystujemy nowoczesną technikę do poprawy jakości usług. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„. Każdy przewód kominowy, który był sprawny jesteśmy w stanie doprowadzić do pełnej drożności bez niepotrzebnego wykuwania dziur w ścianach budynku.

W swojej pracy wykorzystujemy kominowe kamery inspekcyjne. Pozwalają one „wejść” do komina i sprawdzić jego stan, drożność, oraz przyczynę zatkania. Innym narzędziem jest generator dymu. W odróżnieniu do mało przydatnych kominiarskich „zapałek i świec dymowych„, generator wytwarza wielkie ilości ekologicznego dymu, który szybko zapełnia przewody kominowe i wydostaje się na zewnątrz ewentualnymi nieszczelnościami w ścianach komina, które łatwo wtedy zlokalizować.

Sprzęt elektroniczny, np. anemometry skrzydełkowe i termiczne, detektory nieszczelności gazu ziemnego, LPG, oraz tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają Świadectwa Kalibracji. Gwarantuje to prawidłową diagnozę, lokalizację i szybsze usunięcie usterek w kanałach kominowych wentylacyjnych, spalinowych i dymowych.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech mistrzów kominiarskich. Zapraszamy do skorzystania z usług naszego kominiarza na terenie małopolskich Janowic i okolic.