Strona główna » Grajów

zatkany komin Podłęże

Kominiarz Grajów

Witamy. Strona Zakładu Kominiarskiego „Jutrzenka”. Zajmujemy się kompleksowymi usługami kominiarskimi na terenie miejscowości Grajów i okolic. Usługi dla klientów indywidualnych, instytucji, oraz Wspólnot. W nagłych sytuacjach prowadzimy całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Grajów do usług.

Oferta Usług Kominiarskich – Grajów i małopolska

Posiadamy kompleksową ofertę świadczonych usług. Począwszy od  czyszczenia kominów, i ich udrażniania z gniazd i z gruzu, oraz zabezpieczania wylotów kominów wentylacyjnych, spalinowych i dymowych przed ponownym zatkaniem przez nowe gniazda ptaków za pomocą siatek ze stali nierdzewnej i ocynkowanej, oraz specjalistycznych kratek kominowych. Są to kratki ze stali nierdzewnej ciętej laserowo, których konstrukcja nie ogranicza ciągu, czego nie da się powiedzieć o kratkach dostępnym w marketach i sklepach. Posiadamy wersję kratek z filtrem wewnętrznym z włókna  szklanego przeciw insektom. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg i przeciwdziałające tak zwanej „cofce”, czyli ciągowi wstecznemu. Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kominów – usuwanie smoły z komina, sadzy szklistej.

Montujemy stalowe systemy kominowe w celu uszczelnienia przewodów kominowych, zabezpieczenia przed wpływem kondensatu kotłów gazowych rurami jedno i dwuściennymi. Wykonujemy ocieplone kominy zewnętrzne, dobudowywane do ścian zewnętrznych budynku. W przewody kominowe nieregularne o zmiennej średnicy, lub ze skosami proponujemy elastyczne wkłady kominowe ze stali nierdzewnej kwasoodpornej. Nadają się one do wentylacji, oraz do piecyków gazowych i olejowych do odprowadzania spalin. Stalowe systemy kominowe, ich rodzaje i zastosowanie omawia strona www.stalowy-komin.pl.

Wystawiamy opinie i protokoły kominiarskie: odbiory stanu surowego ze wskazaniem podłączeńopinie do gazowniodbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje istniejących kanałów kominowych, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu nieruchomościokresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej).

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Grajów

Dla dobra klientów, nasi kominiarze stawiają na jakość przy możliwie niskiej cenie. Każdy traktowany jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody zawodzą, nie zostawiamy nikogo samego sobie z problemem. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem usunąć ewentualne usterki, i po akceptacji – usuwamy je. Szanujemy zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy najdroższych metod, co niektórzy niestety robią. Najprostsze i najtańsze metody często są najlepsze.

Stawiamy na ciągły rozwój zawodowy. Oprócz tradycyjnych metod wykorzystujemy nowoczesną technikę do poprawiania jakości wykonywanych usług. Dlatego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„. Każdy przewód kominowy, który był sprawny i drożny, można doprowadzić do pełnej użyteczności bez niepotrzebnego wykuwania dziur w ścianach wewnętrznych budynku.

W swojej pracy wykorzystujemy kamery kominowe. Pozwalają one „wejść” do przewodu kominowego i sprawdzić jego stan, drożność, oraz przyczynę zatkania. Innym narzędziem jest generator dymu. W odróżnieniu do mało przydatnych kominiarskich „zapałek dymowych„, generator wytwarza wielkie ilości nieszkodliwego dymu, który szybko zapełnia przewód kominowy i wydostaje się na zewnątrz wszystkimi ewentualnymi nieszczelnościami w ściankach komina, które łatwo wówczas znaleźć.

Urządzenia pomiarowe: anemometry, wykrywacze nieszczelności gazów: ziemnego, LPG i tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają Świadectwa Kalibracji producenta. Gwarantuje to prawidłową diagnozę i lokalizację, oraz łatwiejsze usunięcie istniejących usterek w przewodach kominowych wentylacyjnych, spalinowych i dymowych.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech mistrzów kominiarskich. Zapraszamy do korzystania z uczciwych, profesjonalnych usług kominiarza na terenie Grajowa i okolic.