Strona główna » Grabówki

zatkany komin Podłęże

Kominiarz Grabówki

Witamy. Zakład Kominiarski „Jutrzenka”. Zajmujemy się kompleksowymi usługami kominiarskimi na terenie miejscowości Grabówki i okolic. W nagłych, wyjątkowych sytuacjach prowadzimy całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Grabówki zawsze do usług.

Oferta Usług Kominiarskich – Grabówki i małopolska

Posiadamy pełną ofertę usług. Począwszy od  czyszczenia kominów, i ich udrażniania z gniazd i gruzu, oraz zabezpieczania wylotów kominów wentylacyjnych, spalinowych i dymowych przed ponownym zatkaniem przez gniazda ptaków za pomocą siatek o drobnych oczkach ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej, oraz specjalistycznych kratek kominowych. Są to kratki ze stali nierdzewnej ciętej laserowo, których konstrukcja nie ogranicza ciągu, czego nie da się powiedzieć o kratkach dostępnym w marketach i sklepach. Posiadamy wersję kratek z filtrem wewnętrznym z włókna  szklanego przeciw insektom. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg i przeciwdziałające tak zwanej „cofce”, czyli ciągowi wstecznemu. Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej.

Montujemy stalowe systemy kominowe w celu uszczelnienia przewodów kominowych, zabezpieczenia przed wpływem kondensatu kotłów gazowych rurami jedno i dwuściennymi. Wykonujemy ocieplone kominy zewnętrzne, dobudowywane do ścian zewnętrznych budynku. W przewody kominowe nieregularne, lub ze skosami proponujemy elastyczne wkłady kominowe ze stali nierdzewnej kwasoodpornej. Nadają się one do wentylacji i do piecyków, kotłów gazowych do odprowadzania spalin. Stalowe systemy kominowe, ich typy i zastosowanie omawia strona www.stalowy-komin.pl.

Wystawiamy wszelkie opinie i protokoły kominiarskie: odbiór stanu surowego ze wskazaniem podłączeńopinie do gazowniodbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje istniejących kanałów kominowych, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu nieruchomościokresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej).

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Grabówki

Dla dobra klientów, nasi kominiarze stawiają na jakość przy możliwie niskiej cenie. Każdy traktowany jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody zawodzą, nie zostawiamy nikogo samego sobie z problemem. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem usunąć ewentualne usterki, i po akceptacji – usuwamy je. Szanujemy przy tym zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy z góry najdroższych metod, co niektórzy niestety robią automatycznie. Czasem najprostsze i najtańsze oznacza najlepsze.

Stawiamy na ciągły, ustawiczny rozwój zawodowy. Oprócz tradycyjnych metod wykorzystujemy technikę do poprawy jakości świadczonych usług. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„. Każdy przewód kominowy, który był kiedyś drożny, można doprowadzić do pełnej sprawności bez niepotrzebnego wykuwania dziur w ścianach wewnętrznych budynku.

W pracy wykorzystujemy inspekcyjne kamery kominowe. Pozwalają one „wejść” do kominów i sprawdzić ich stan techniczny, drożność, oraz przyczynę zatkania. Innym narzędziem jest generator dymu. W odróżnieniu do mało przydatnych kominiarskich „zapałek i świec dymowych„, generator wytwarza wielkie ilości nieszkodliwego dymu, który szybko wypełnia przewody kominowe i wydostaje się na zewnątrz nieszczelnościami w ścianach komina, które łatwo wówczas znaleźć.

Elektroniczne urządzenia pomiarowe, np. anemometry, wykrywacze nieszczelności gazów: ziemnego, gazu LPG i tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają aktualne Świadectwa Kalibracji. Gwarantuje to prawidłową diagnozę i lokalizację usterki, oraz łatwiejsze jej usunięcie w przewodach kominowych wentylacyjnych, spalinowych i dymowych.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech mistrzów kominiarskich. Zapraszamy do korzystania z  usług kominiarza na terenie Grabówek i okolic.