Strona główna » Gorzków

zatkany komin Podłęże

Kominiarz Gorzków

Zakład Kominiarski „Jutrzenka” świadczy kompleksowe usługi kominiarskie na terenie miejscowości Gorzków i w okolicy. W nagłych, losowych zdarzeniach oferujemy całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Gorzków do usług.

Oferta Usług Kominiarskich – Gorzków i małopolska

Oferujemy wszelkie usługi kominiarskie. Zaczynając od czyszczenia kanałów kominowych i ich udrażniania z gniazd i gruzu, oraz zabezpieczania wylotów kominowych ponad dachem przed zatkaniem ptasimi gniazdami za pomocą siatek ze stali nierdzewnej i tańszej ocynkowanej, oraz specjalistycznych kratek ze stali nierdzewnej ciętych z jednego kawałka blachy, bez zgrzewania. Budowa ich nie ogranicza prawie wcale ciągu. Kratki dostępne w sklepach i marketach niestety zmniejszają go. Posiadamy wersję kratek z filtrem wewnętrznym przeciw insektom z włókna  szklanego. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg i przeciwdziałające efektowi „cofki”, czyli ciągowi wstecznemu. Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej. Usuwamy zalegającą na ścianach przewodów kominowych smołę, będącą najczęstszym powodem zatkań i pożarów w kanałach kominów.

Montujemy stalowe systemy kominowe. Uszczelniamy przewody kominowe i zabezpieczamy je przed szkodliwym działaniem kondensatu z kotłów gazowych rurami jedno i dwuściennymi. Wykonujemy ocieplone kominy zewnętrzne, dobudowywane do budynku. W kanały kominowe ze skosami i nieregularne, oferujemy elastyczne wkłady kominowe ze stali nierdzewnej kwasoodpornej. Są to wkłady kominowe o szerokim zastosowaniu, można je montować zarówno w kanałach wentylacyjnych, jak i spalinowych olejowych i gazowych. Stalowe systemy kominowe omawia szczegółowo strona www.stalowy-komin.pl.

Wystawiamy protokoły i opinie kominiarskie: odbiory stanu surowego ze wskazaniem podłączeń, opinie do gazowniodbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje kanałów kominowych, oględziny po pożarach w kominach, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu budynków: okresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej). Odbiory kotłowni z Funduszy Unijnych z dotacją.

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Gorzków

Nasi kominiarze stawiają na jakość przy możliwie najniższej cenie. Każdy klient traktowany jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody nie wystarczą, nie poprzestajemy na tym. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem wyeliminować usterki.  I je usuwamy. Szanujemy przy tym zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy z góry najdroższych metod. Bardzo często te najprostsze i najtańsze są najlepsze.

Stawiamy na ciągły rozwój zawodowy. Oprócz tradycyjnych metod stosowanych od lat, wykorzystujemy obecną technikę do polepszania jakości usług. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„ i „nie da się„. Prawie każdy kanał kominowy, który był kiedyś sprawny, można doprowadzić do pełnej użyteczności bez zbędnego wykuwania otworów rewizyjnych w ścianach budynku.

W swojej pracy wykorzystujemy kominowe kamery inspekcyjne. Pozwalają one „wejść” do wnętrza kominów i sprawdzić ich stan, drożność, oraz powód zatkania. Generator dymu w odróżnieniu do kominiarskich „świec i zapałek dymowych„ wytwarza bardzo duże ilości nietoksycznego dymu, który bardzo szybko zapełnia kanały kominowe i wydostaje się nieszczelnościami w ścianach komina, które łatwo wówczas zlokalizować.

Pomiarowy sprzęt elektroniczny:. anemometry, detektory gazu ziemnego i LPG, tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają Świadectwa Kalibracji. Zapewnia to prawidłową lokalizację i szybsze usunięcie usterek.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech mistrzów kominiarskich. Zachęcamy do skorzystania z usług naszych kominiarzy na terenie Gorzkowa i okolic.