Strona główna » Głogoczów

zatkany komin Podłęże

Kominiarz Głogoczów

Witamy. Zakład Kominiarski „Jutrzenka” wykonuje kompleksowe usługi kominiarskie na terenie miejscowości Głogoczów i w okolicy. W losowych, pilnych sytuacjach oferujemy całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Głogoczów do usług.

Oferta Usług Kominiarskich – Głogoczów i małopolska

Wykonujemy wszelkie usługi w obrębie kominiarstwa. Od czyszczenia kanałów kominowych i ich udrażniania z gniazd i gruzu, oraz zabezpieczania wylotów kominowych przed zatkaniem gniazdami ptaków za pomocą siatek ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej ocynkowanej, oraz specjalistycznych kratek ze stali nierdzewnej ciętych laserowo z jednego kawałka blachy. Budowa ich prawie w ogóle nie ogranicza ciągu kominowego. Kratki dostępne w sklepach i marketach niestety zmniejszają go. Posiadamy wersję kratek z filtrem wewnętrznym przeciw insektom z włókna  szklanego. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciągi kominowe i przeciwdziałające efektowi „cofki”, czyli ciągowi wstecznemu. Realizujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej. Usuwamy zalegającą na ścianach przewodów kominowych smołę (sadzę szklistą), będącą najczęstszym powodem zatkań i pożarów w kominach. Komin pozostawiamy czysty.

Montujemy stalowe systemy kominowe. Uszczelniamy przewody kominowe i zabezpieczamy je przed destrukcyjnym działaniem kondensatu z kotłów gazowych rurami jedno i dwuściennymi. Wykonujemy ocieplone kominy zewnętrzne, dobudowywane do ściany budynku. W kanały kominowe ze skosami i nieregularne, wsadzamy elastyczne wkłady kominowe ze stali nierdzewnej kwasoodpornej. Są to systemy kominowe o bardzo szerokim zastosowaniu, zarówno w wentylacji, jak i przy kanałach spalinowych olejowych i gazowych. Stalowe systemy kominowe omawia nasza strona www.stalowy-komin.pl.

Wystawiamy wszelkiego rodzaju opinie i protokoły kominiarskie: odbiory stanu surowego ze wskazaniem podłączeń, opinie do gazowniodbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje kanałów kominowych, oględziny po pożarach w kominach, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu budynków: okresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej). Odbiory kotłowni z Funduszy Unijnych z dotacją.

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Głogoczów

Nasz kominiarz stawia na wysoką jakość usług, przy możliwie najniższej cenie. Każdy klient traktowany jest indywidualnie. Jeśli zwykłe metody nie wystarczą, nie wycofujemy się z wykonania pracy. Informujemy jak najlepiej i najniższym kosztem wyeliminować usterki.  I je usuwamy. Szanujemy przy tym zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy z góry najdroższych metod. Bardzo często to te najprostsze i najtańsze są najlepsze.

Stawiamy na swój ciągły rozwój. Oprócz tradycyjnych metod stosowanych od lat, wykorzystujemy współczesną technikę do polepszania jakości świadczonych usług. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„ i „nie da się„. Prawie każdy kanał kominowy, który był sprawny, da się doprowadzić do pełnej użyteczności bez bezsensownego wykuwania otworów w ścianach budynku.

W pracy wykorzystujemy kominowe kamery inspekcyjne. Pozwalają one „wejść” do środka kominów i sprawdzić ich stan techniczny, drożność, oraz powód zatkania. Generator dymu, w odróżnieniu do „świec i zapałek„ kominiarskich, wytwarza bardzo duże ilości nieszkodliwego dymu, który bardzo szybko zapełnia przewody kominowe i wydostaje się nieszczelnościami w ścianach komina, które łatwo wtedy zlokalizować.

Wszystkie pomiarowe urządzenia : anemometry termiczne i skrzydełkowe, detektory gazu ziemnego i LPG, tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają Świadectwa Kalibracji. Zapewnia to prawidłową lokalizację i szybsze usunięcie usterek.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech mistrzów kominiarskich. Zachęcamy do korzystania z usług naszych kominiarzy na terenie Głogoczowie i w okolicy.