Strona główna » Chorągwica

zatkany komin Podłęże

Kominiarz Chorągwica

Witamy na stronie Zakładu Kominiarskiego „Jutrzenka”. Oferujemy kompleksowe usługi kominiarskie na terenie miejscowości Chorągwica i okolic. W nagłych przypadkach proponujemy całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Chorągwica do usług.

Oferta Usług Kominiarskich – Chorągwica i małopolska

Wykonujemy pełny zakres usług. Od czyszczenia kominów i udrażniania przewodów kominowych z gniazd i gruzu, oraz zabezpieczania wylotów kominowych nad dachem przed ponownym zatkaniem przez gniazda ptaków za pomocą siatek ocynkowanych i nierdzewnych, oraz specjalistycznych kratek kominowych ze stali nierdzewnej ciętej laserowo. Budowa ich nie ogranicza ciągu, czego nie można powiedzieć o kratkach dostępnym w sklepach i marketach budowlanych. Posiadamy wersję kratek z filtrem wewnętrznym z włókna  szklanego przeciw insektom. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg i przeciwdziałające tak zwanej „cofce”, czyli ciągowi wstecznemu. Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej.

Montujemy stalowe systemy kominowe. Uszczelniamy kanały kominowe, zabezpieczamy przed działaniem kwasów kondensatu kotłów gazowych rurami jedno i dwuściennymi. Wykonujemy dobudowane stalowe ocieplone kominy zewnętrzne. W przewody kominowe nieregularne, lub ze skosami proponujemy elastyczne wkłady kominowe ze stali nierdzewnej kwasoodpornej, doskonałe do wentylacji i przewodów spalinowych gazowych i olejowych. Stalowe systemy kominowe omawia szczegółowo strona www.stalowy-komin.pl.

Wystawiamy wszelakie protokoły i opinie kominiarskie: odbiór stanu surowego ze wskazaniem podłączeńopinie do gazowniodbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje istniejących kanałów kominowych, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu nieruchomościokresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej).

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Chorągwica

Dla dobra klientów nasz kominiarz stawia na jakość świadczonej usługi przy możliwie najniższej cenie. Każdy klient traktowany jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody nie wystarczą, nie zostawiamy nikogo samego sobie. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem usunąć ewentualne usterki i je usuwamy. Szanujemy przy tym zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy z góry najdroższych metod. Czasem najprostsze i najtańsze oznacza najlepsze.

Stawiamy na ciągły rozwój zawodowy i zaplecza. Oprócz tradycyjnych metod wykorzystujemy technikę do poprawienia jakości usług. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„. Każdy przewód kominowy, który był sprawny da się doprowadzić do pełnej drożności bez wykuwania dziur w ścianach budynku.

W pracy wykorzystujemy kominowe kamery inspekcyjne. Pozwalają one „wejść” do komina i sprawdzić jego stan techniczny, drożność, oraz ewentualną przyczynę zatkania. Innym narzędziem jest generator dymu. W odróżnieniu do mało przydatnych kominiarskich „zapałek dymowych„, generator wytwarza wielkie ilości ekologicznego dymu, który szybko zapełnia przewody kominowe i wydostaje się na zewnątrz ewentualnymi nieszczelnościami w ścianach komina, które łatwo wtedy zlokalizować.

Pomiarowy sprzęt elektroniczny, np. mierniki ciągu, detektory nieszczelności gazu ziemnego, LPG, oraz tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają Świadectwa Kalibracji. Gwarantuje to sprawną diagnozę, lokalizację i szybsze usunięcie usterek w kanałach kominowych wentylacyjnych, spalinowych i dymowych.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech mistrzów kominiarskich. Zapraszamy do skorzystania z usług naszego kominiarza na terenie Chorągwicy i okolic.