Strona główna » Biskupice

zatkany komin Kraków

Kominiarz Biskupice

Witamy na stronie Zakładu Usług Kominiarskich „Jutrzenka”. Zajmujemy się kompleksowymi usługami kominiarskimi na terenie miejscowości Biskupice i okolic. Usługi dla klientów indywidualnych, instytucji, oraz Wspólnot Mieszkaniowych. W nagłych przypadkach całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Biskupice zawsze do Państwa usług.

 

Oferta Usług Kominiarskich – kominiarz Biskupice i małopolska

Posiadamy pełną ofertę usług kominiarskich. Począwszy od zwykłego czyszczenia kominówudrażniania kanałów kominowych z gniazd ptasich i z gruzu, oraz zabezpieczania wylotów kominów wentylacyjnych, spalinowych i dymowych przed ponownym zatkaniem przez nowe ptasie gniazda za pomocą specjalistycznych kratek kominowych ze stali nierdzewnej ciętej laserowo, których konstrukcja nie ogranicza ciągu, czego nie można powiedzieć o kratkach dostępnym w sprzedaży w marketach. Posiadamy wersję kratek z filtrem wewnętrznym z włókna  szklanego przeciw insektom. Oferujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg i przeciwdziałające tak zwanej „cofce”, czyli ciągowi wstecznemu. Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej.

Montujemy stalowe systemy kominowe w celu uszczelnienia kanałów kominowych, zabezpieczenia przed działaniem kondensatu kotłów gazowych rurami jedno i dwuściennymi. Wykonujemy ocieplone kominy zewnętrzne. W przewody kominowe nieregularne, lub ze skosami proponujemy elastyczne wkłady kominowe typu „Alufol”. Wystawiamy wszelkiego rodzaju protokoły kominiarskie: odbiór stanu surowego ze wskazaniem podłączeńopinie do gazowniodbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje istniejących kanałów kominowych, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu nieruchomościokresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej). Stalowe systemy kominowe omawia szczegółowo strona www.stalowy-komin.pl.

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Biskupice

Dla dobra klientów nasz kominiarz stawia na jakość świadczonych usług przy możliwie najniższej cenie. Każdy klient traktowany jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody zawodzą, nie zostawiamy nikogo z nierozwiązanym problemem. Jeszcze to nam sięnie zdarzyło. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem usunąć usterki. Szanujemy przy tym zdrowie i portfel klientów. Nie narzucamy najdroższych metod, co niestety jest częstym zjawiskiem. Czasem najprostsze i najtańsze oznacza najlepsze.

Stawiamy na ustawiczny rozwój. Oprócz starych tradycyjnych metod wykorzystujemy współczesną technikę do poprawiania jakości swoich usług. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają zwrotu „niemożliwe„. Każdy przewód kominowy, który był  kiedyś drożny, da się doprowadzić do pełnej sprawności bezinwazyjnie, bez niepotrzebnego wykuwania dziur w ścianach wewnętrznych.

W swojej pracy wykorzystujemy kominowe kamery inspekcyjne. Pozwalają one „wejść” do komina i sprawdzić jego stan techniczny, drożność, oraz ewentualną przyczynę zatkania i miejsce zatoru. Innym narzędziem jest generator dymu. W odróżnieniu do kominiarskich „zapałek dymowych„, generator wytwarza ogromne ilości nietoksycznego dymu, który szybko zapełnia przewód kominowy i wydostaje się na zewnątrz ewentualnymi nieszczelnościami w ściankach komina, które łatwo wtedy zlokalizować.

Sprzęt pomiarowy, np. anemometry skrzydełkowe i termiczne, detektory nieszczelności gazu ziemnego, gazu LPG, tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają aktualne Świadectwa Kalibracji. Gwarantuje to sprawną diagnozę, lokalizację i usunięcie istniejących usterek w kanałach kominowych wentylacyjnych, spalinowych i dymowych. Zapraszamy do skorzystania z usług kominiarza na terenie Biskupic.