Strona główna » Dobczyce

kominiarz Dobczyce

Kominiarz Dobczyce

Witamy na stronie Zakładu Kominiarskiego „Jutrzenka”. Zajmujemy się kompleksowymi usługami kominiarskimi na terenie miasta Dobczyce i okolic. Usługi dla klientów indywidualnych, instytucji, oraz Wspólnot Mieszkaniowych. W nagłych przypadkach oferujemy całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Dobczyce zawsze do usług swoich klientów.

 

Oferta Usług Kominiarskich – Dobczyce i  małopolska

Świadczymy pełną ofertę usług. Od standardowego czyszczenia przewodów kominowych, oraz ich udrażniania z gniazd i gruzu, także zabezpieczania górnych wylotów kominów wentylacyjnych, spalinowych i dymowych przed ponownym zatkaniem przez gniazda ptaków za pomocą specjalnych kratek ze stali nierdzewnej ciętej laserowo, których konstrukcja nie ogranicza ciągu, jak w przypadku kratek dostępnych w marketach budowlanych. Posiadamy wersję kratek z filtrem wewnętrznym z włókna  szklanego przeciw insektom. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg i przeciwdziałające efektowi „cofki”, czyli ciągowi wstecznemu. Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej.

Montujemy stalowe systemy kominowe w celu zabezpieczenia kanałów kominowych i ich uszczelnienia, ochrony przed działaniem kondensatu kotłów gazowych rurami jedno i dwuściennymi. Wykonujemy ocieplone kominy zewnętrzne. W przewody kominowe o zmiennej średnicy, lub ze skosami proponujemy elastyczne wkłady kominowe typu „Alufol”. Stalowe systemy kominowe omawia szczegółowo strona www.stalowy-komin.pl.

Wystawiamy wszelkiego rodzaju opinie i protokoły kominiarskie: odbiór stanu surowego ze wskazaniem podłączeń, opinie do gazowni, odbiory końcowe budynków, ekspertyzy kominiarskie, inwentaryzacje istniejących kanałów kominowych, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu nieruchomości: okresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej).

Atuty firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Dobczyce

Dla dobra klientów nasi kominiarze stawiają na jakość przy możliwie najniższej cenie. Każdy klient traktowany jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody nie wystarczają, nie zostawiamy nikogo samego sobie. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem usunąć zaistniałe usterki. Szanujemy zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy automatycznie najdroższych metod. Często te najprostsze i najtańsze są najlepsze.

Stawiamy na rozwój techniczny. Oprócz starych tradycyjnych metod wykorzystujemy technikę do poprawiania jakości swoich usług. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„. Każdy przewód kominowy, który był dawniej drożny, da się doprowadzić do pełnej sprawności bezinwazyjnie, bez niepotrzebnego wykuwania dziur w ścianach wewnętrznych budynku.

W swojej pracy wykorzystujemy kominowe kamery inspekcyjne. Pozwalają one „wejść” do komina i skontrolować jego stan techniczny, drożność, oraz ewentualną przyczynę zatkania. Ciekawym narzędziem jest generator dymu. W odróżnieniu do kominiarskich „zapałek dymowych„, generator wytwarza ogromne ilości nietoksycznego dymu. Szybko zapełnia przewód kominowy i wydostaje się na zewnątrz ewentualnymi nieszczelnościami w ściankach komina, które łatwo wtedy zlokalizować.

Sprzęt pomiarowy, np. anemometry skrzydełkowe i termiczne, wykrywacze nieszczelności gazu ziemnego, gazu LPG, tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają aktualne Świadectwa Kalibracji. Gwarantuje to poprawną diagnozę, lokalizację i usunięcie istniejących usterek w przewodach kominowych wentylacyjnych, spalinowych i dymowych. Zapraszamy do skorzystania z usług kominiarza na terenie Dobczyc.